Pomysły na praktyczne i efektowne oświetlenie

Zima jest tą porą roku, która niestety nie pozwala nam na dłużej cieszyć się światłem dnia. Dzięki temu, że dla większości z nas dzień kończy się wraz z zakończeniem godzin pracy, wracając do naszego mieszkania czy domu, jesteśmy zmuszeni do nieustannego zapalania sztucznego światła. Ze względu na to, że jest to element nieodzowny w naszym zimowym funkcjonowaniu, warto postarać się o to, by był jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny.

Reflektory na ścianę

To bardzo interesujące oświetlenie, które nie zajmie w Twoim salonie, sypialni lub pokoju dziecięcym, aż tak dużo miejsca, a dzięki modernistycznemu kształtowi – doskonale wpisze się w najnowsze trendy. Tak wybrane reflektory w różnym rozmiarze będą możliwe do zamontowania nawet w kilku miejscach danego pomieszczenia, a dzięki ich silnemu strumieniowi światła, dokładnie oświetlą wybraną część salonu, kuchni, czy sypialni.

Spoty do zamontowania w kilku miejscach

Jako praktyczna forma oświetlenia, wybrane spoty sprawią, że górne i dodatkowe oświetlenie w Twoim mieszkaniu nie będzie centralną częścią danego pomieszczenia, a nowoczesnym dodatkiem sprawującym swoje funkcjonalne zadanie. Podobnie do wyżej opisywanych reflektorów, spoty działają punktowo, mogą być montowane w kilku miejscach pokoju, a dzięki niewielkim rozmiarom – często występują na jednym stelażu punktowo, dając lepsze i bardziej rozprzestrzenione światło.

Podświetlane schody

Kolejnym pomysłem na to, by dodać do Twojego kilkupoziomowego mieszkania lub domu element praktyczności jest zainstalowanie małych reflektorów o delikatniejszym świetle pod schodami. Aby jak najlepiej działały,ich mechanizm włączania powinien być stworzony na zasadzie fotokomórki i działać niezależnie od górnego oświetlenia w momencie naciśnięcia stopą na pierwszy stopień. Kiedy zgasną światła – zapewni dodatkowo bardzo mistyczny i elegancki wygląd.

Jeśli nie przywiązujesz aż tak dużej wagi do wyglądu oświetlenia Twojego mieszkania i zdecydowanie bardziej wolisz, by było funkcjonalne, skorzystaj z naszych propozycji, dobierz praktyczne reflektory lub spoty i spraw, że w Twoim mieszkaniu będzie żyło się o wiele łatwiej.