Czym się kierować dobierając żarówki do lamp łazienkowych

Łazienka jest pomieszczeniem bardzo specyficznym. Spełnia wiele funkcji. Tutaj nie tylko przygotowujemy się do codziennych wyjść, ale i relaksujemy oraz odprężamy. Aranżacja, wybór mebli i detali ma zatem duże znaczenie. Podobnie, jak i wybór oświetlenia. W łazience panuje duża wilgotność. Do tego wszystkie elementy, w tym lampy, narażone są między innymi na zachlapania. Jak zatem dobrać oświetlenie, ale i żarówki do konkretnych lamp łazienkowych?

Przede wszystkim należy sprawdzać klasę szczelności wybranego oświetlenia. Im wyższa tym lepsza ochrona przed zawilgoceniem oraz zachlapaniem. Różne rodzaje lamp występujące w łazience, będą również potrzebować odpowiedniego rodzaju żarówek. Zwykle szukając konkretnego typu oświetlenia orientujemy się, jakie informacje odnośnie typu żarówek zawarte są na opakowaniu. Niekiedy jednak zapominamy o tym fakcie i później okazuje się, iż ciężko nam dobrać idealnie pasujące żarówki. Dlatego podstawą jest zdobycie niezbędnych informacji. Tym bardziej, jeśli oświetlenie wybieramy w sklepach internetowych i nie mamy pewności, które żarówki będą odpowiednimi.

Samodzielne odnalezienie informacji odnośnie typu żarówek może być trudne i czasochłonne. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy doradcy, aby uniknąć późniejszych kłopotów podczas zakupu oświetlenia lub też nie zmagać się z rozczarowaniem, względem wybranego produktu. Szukając żarówek, które będą pasowały do „trzonka” wybranego oświetlenia, uwagę zwracamy na energooszczędność istotnie wpływającą na rachunki za prąd. Nie można pominąć mocy, jaką oferuje żarówka. W małych łazienkach bardzo mocne, silne światło będzie razić. Zamiast dawać odpowiednią ilość światła, taki wybór skutkować będzie raczej dyskomfortem podczas codziennego użytkowania łazienkowej przestrzeni.

Na mocniejsze i bardziej wyraziste światło można pozwolić sobie na znacznie większym metrażu. Na koniec uwagę nierzadko zwracamy na kształt żarówek, które mogą stanowić ozdobę pomieszczenia i wraz z wybraną oprawą oświetlenia będą komponować się bardzo ciekawie.