Wieszak do przedpokoju – jaki wybrać?

Przedpokój powinien wyróżniać się funkcjonalnością. Dlatego przy jego aranżacji nie można zapomnieć o montażu wieszaków. Na rynku elementy tego typu są często postrzegane, jako nic nieznaczące błahostki, w rzeczywistości mogą jednak zdecydować o ostatecznej funkcjonalność przedpokoju. Aby mieć pewność, że zakup wieszaka będzie strzałem w dziesiątkę, przeczytaj wcześniej nasz artykuł. Zapraszamy do lektury. 

Czy w przedpokoju są potrzebne wieszaki?

Montaż wieszaków w przedpokoju wielu osobom wydaje się oczywistością. Jednak okazuje się, że nawet tak prosty element powinien być prawidłowo dobrany do otoczenia i dostępnej przestrzeni. Jeśli przestrzeń w przedpokoju pozwala na wstawienie mebla, to dobrym pomysłem będą wieszaki z siedziskiem do przedpokoju. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko powiesić kurtkę, plecaki, torebkę czy parasol, lecz także dzięki zamontowanej ławeczce osoby starsze będą mogły wygodnie na siedząco założyć obuwie. 

Co więcej, wieszaki z siedzeniem zwiększają komfort przedpokoju. Warto też aspekt wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli chcemy aranżować przedpokój w nowoczesnym klimacie. Wtedy wieszaki stanowią również dekorację. 

Wieszak do przedpokoju wiszący lub stojący – który wybrać?

Na rynku można spotkać zarówno wieszaki wiszące, jak i stojące. Wieszaki ścienne będą odpowiednie w nowym budownictwie, ponieważ współczesne ściany znoszą duże obciążenia. Świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w których trzeba implementować kompaktowe rozwiązania. Minusem wieszaków ściennych jest to, że przez ich mocowanie nie można na nich wieszać zbyt wiele odzieży, aby ich nie przeciążyć.

Jeśli ściany są już wiekowe, lepszym wyborem będą wieszaki z siedziskiem do przedpokoju. Konstrukcja tego typu nie obciąża ścian i jest niezwykle stabilna. Co więcej, takie rozwiązanie daje ogromne możliwości przestrzenne, ponieważ wieszaki stojące z ławeczką można przestawiać w dowolne miejsce w zależności od potrzeb. Szybkie przemeblowanie i można wieszaki z siedziskiem do przedpokoju zamontować przy innej ścianie w przedpokoju lub innym pomieszczeniu, takim jak garderoba czy sypialnia.