Jaka tkanina tapicerska obiciowa jest najlepsza

Jaka tkanina tapicerska obiciowa jest najlepsza?

Gdy urządzasz lub remontujesz swoje wymarzone mieszkanie, to stoisz przed wyborem tkaniny tapicerskiej obiciowej. W naszym poradniku przeczytasz, czym kierować się wybierając tkaniny obiciowe.

Od czego zacząć wybieranie tkaniny obiciowej?

Na rynku jest ogromny wybór różnorodnych tkanin obiciowych. Wiele z nich wydaje się podobnych do siebie, dlatego tak ważne jest dostrzeganie różnic między nimi. Radzimy, abyś zastanowił się dobrze, zanim wybierzesz tkaniny tapicerskie obiciowe do swojego domu. Gdy wybierasz materiał, musisz wziąć pod uwagę wszystkich domowników (w tym zwłaszcza małe dzieci) oraz zwierzęta domowe – najczęściej to właśnie one są przyczyną niszczenia tapicerski na meblach. Na szczęście w sklepach można zakupić tkaniny obiciowe wytrzymałe i odporne na różnorodne uszkodzenia, dzięki temu taki mebel tapicerowany posłuży na wiele lat użytkowania.

Jaka tkanina obiciowa jest najlepsza dla małych dzieci i zwierząt?

Małe dzieci i zwierzęta najlepiej potrafią zweryfikować, czy tkanina nadaje się do użytku do danego domu. Niestety najczęściej ta weryfikacja wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci wymiany tapicerki. Aby do tego nie dopuścić, zalecamy stosowanie tkanin obiciowych ekskluzywnych, które będą odporne na przypadkowe zalanie, czy nawet uszkodzenia kocich pazurów (są mniej widoczne). Przy odpowiedniej tkaninie zachowanie czystych mebli tapicerowanych nie jest już dużym wyzwaniem.

Jak dopasować tkaninę do stylu mieszkania?

Pamiętaj, aby tkaninę obiciową zawsze dobierać do stylu wnętrza. Dlatego w sklepach można znaleźć m.in. tkaniny obiciowe boho, tkaniny obiciowe retro i angielskie tkaniny obiciowe. Kolor tkaniny jest równie ważny jak jej styl. Pamiętaj, że ulubiony kolor nie zawsze pasuje do stylu wnętrza. Materiał na kanapę oprócz walorów estetycznych musi być bardzo wytrzymały i funkcjonalny – warto wybierać tkaniny plamoodporne oraz odporne na uszkodzenia czy przetarcia.