Zalety zastosowania polerowanego betonu

Każda hala, magazyn składa się z dachu, ścian oraz podłogi. Projektanci hal przykładają także dużo uwagi rozplanowaniu oświetlenia oraz opracowania konstrukcji ścian, zagospodarowaniu wnętrza pomieszczeń. Niestety często zdarza się, że posadzka jest traktowana pobieżnie. Jednak to nie tylko beton, a podłoże, od którego będzie zależało wiele procesów. Zwłaszcza, że naprawa podłogi może okazać się największym problemem.

Podjęcie decyzji o naprawie posadzki

W momencie, gdy przychodzi do podjęcia decyzji o renowacji posadzki, to bardzo trudno jest zaplanować cały proces. W końcu dana część magazynu czy hali jest potrzebna lub często nie można jej wyłączyć z racji nadchodzących dostaw. Zwlekać z decyzją nie można, gdyż beton będzie coraz bardziej niszczał, brudził się. Jeśli dojdzie do pylenia, chłonięcia płynów, a co za tym idzie – zaczną tworzyć się plamy oraz liczne przebarwienia, to można spodziewać się gruntownej naprawy podłoża. Usługa ta wiąże się z wysokimi kosztami.

Polerowanie betonu może ustrzec niejednego właściciela hali przed dużymi wydatkami. Beton jest produktem ekologicznym, który nie zawiera toksycznych środków chemicznych. To doskonały materiał, który można ponownie wykorzystać. Jest idealnym tworzywem do stworzenia wytrzymałej posadzki. Jednak najistotniejsza jest warstwa, która znajduje się pod wierzchnią kondygnacją. Technologia polerowanie betonu właśnie ją jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć. Posadzka stanie się wówczas odporniejsza na ścieranie, trwalsza oraz łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Przewaga betonu nad innymi tworzywami

Żywica, farba i inne materiały z czasem ulegają złuszczeniu, odpadają lub pękają. Z kolei beton odpowiednio wypolerowany na całej grubości jest odporny na całej długości. Podniesiona odporność na ścieranie oraz zmniejszenie absorpcji cieczy sprawia, że czyszczenie jest bez wątpienia znacznie łatwiejsze. Polerowanie betonu gwarantuje, że nawet po wielu latach eksploatacji, posadzka będzie wyglądała nadal świeżo i estetycznie.

Na czym polega technika polerowania? Oznacza zeszlifowanie wierzchniej warstwy w celu usunięcia najsłabszych elementów. Najtwardsza część posadzki to kruszywo, które zawarte jest w betonie lub posypce. Polerowanie betonu opiera się także na impregnacji chemicznej środkami, które są w stanie zmienić strukturę tworzywa. Dodatkowo ją wzmacnia i nie tworzy żadnej powłoki wierzchniej. Wypolerowana posadzka posiada zalety praktyczne, jak i estetyczne. Przyczynia się także do oszczędności energii elektrycznej.