fotele - wygodne

Wyposażenie salonu: wygodna kanapa czy designerskie fotele?

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Szczególnie wielką wagę przywiązujemy do salonu oraz kuchni, ponieważ to właśnie te pomieszczenia stanowią serce każdego domu. Wielu klientów podczas zakupu mebli do salonu, staje przed stosunkowo prostym wyborem tj. wybrać rozkładaną kanapę czy fotele designerskie? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest tak łatwa, jak mogłoby się nam to wydawać. Jak więc dokonać wyboru i nie żałować go wraz z upływem lat?

To, czy wybierzesz fotele designerskie czy wygodną kanapę, nie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie oraz pozostałych domowników. Istnieją bowiem pewne parametry, które musimy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie meble do naszego domu czy mieszkania. O czym mowa?

Metraż mieszkania, czyli wymiary salonu

Zanim wybierzesz się do pobliskiego sklepu meblowego, dokładnie przemyśl plan wyposażenia Twojego salonu oraz zbierz wszystkie wymiary pokoju tj. szerokość, długość oraz wysokość! W zależności od ilości wolnego miejsca będziemy mogli zdecydować, która z dostępnych opcji tj. kanapa czy fotele, będą lepiej pasować do naszego wnętrza. Sprawdź też czy kupiony przez Ciebie mebel przejdzie przez Twoje drzwi wejściowe oraz wejście do salonu. Pamiętaj, że małe pomieszczenia nie mogą być wyposażone w zbyt dużą ilość mebli, ponieważ przebywanie w nich będzie sprawiało dyskomfort każdemu kto się w nim znajdzie. Dlatego też, jeśli wiesz, że w Twoim salonie nie ma zbyt dużo wolnego miejsca, postaw na narożny zestaw wypoczynkowy, który pomieści wszystkich domowników i potencjalnych gości!

Sposób aranżacji salonu

W wielu przypadkach dobieramy kanapę lub fotele pod stworzoną już wcześniej aranżację wnętrz naszego salonu. Wtedy musimy wybrać fotele designerskie lub funkcjonalną sofę tak, aby nie przytłoczyła ona dotychczasowego wystroju wnętrz, a wręcz wtopiła się w niego bez większych przeszkód. Jeśli nie potrafisz sam zdecydować, czy wybrany przez Ciebie model kanapy lub foteli, będzie pasować do wystroju Twojego salonu, skorzystaj z opinii specjalisty! Wystarczy zabrać ze sobą dokładne zdjęcia przedstawiające wygląd salonu do sklepu meblowego i pokazać je doświadczonemu pracownikowi punktu.