Nowoczesne ogrzewanie podłogowe – znakomite rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Komfort cieplny to jedna z najistotniejszych kwestii, związanych z użytkowaniem praktycznie każdego budynku. Dotyczy ona także i naszych domów, będących miejscem odpoczynku po kolejnym dniu w pracy oraz zapewniających bezpieczne warunki do rozwoju dorastających dzieci. Myśląc o zapewnieniu sobie i naszym bliskim możliwie największej wygody, coraz rzadziej sięgamy po rozwiązania konwencjonalne, zastępując je nowoczesnymi technologiami. Należą do nich zarówno pompy ciepła, jak i inteligentne sterowniki, umożliwiające efektywne sterowanie podłogówką. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na tych drugich urządzeniach.

 

Dlaczego warto postawić na inteligentną podłogówkę?

 

Niewątpliwym atutem ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim pełna dyskrecja instalacji – wszystkie jej komponenty zostały bowiem umieszczone wewnątrz podłóg i ścian, co zapobiega naruszeniu aranżacji wnętrz. Podłogówka nagrzewa przy tym całą powierzchnię podłogi, a nie tylko jej poszczególne części, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Nowoczesne systemy do sterowania podłogówką są także w pełni kompatybilne z układami hybrydowymi, w których ogrzewanie tego typu nie jest jedyną formą podgrzewania wnętrz. Renomowani producenci coraz częściej wzbogacają swoje urządzenia o funkcję sterowania zdalnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik może skonfigurować pracę instalacji nawet wtedy, gdy przebywa obecnie poza domem.

 

Najwyższy poziom komfortu

 

Kolejnym powodem, dla którego systemy sterowania podłogówką cieszą się tak dużym uznaniem w naszym kraju, jest pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Lepszy rozkład temperatur sprawia bowiem, że w wyniku chodzenia po podłodze, nie ryzykujemy wychłodzeniem organizmu. To z kolei przekłada się na niższe prawdopodobieństwo przeziębień, szczególnie u dzieci. Zastąpienie konwekcji promieniowaniem zapewnia przy tym zauważalnie mniejsze stężenie kurzu, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, zmagających się z alergiami. Niezawodne regulatory do instalacji ogrzewania podłogowego oferuje w Polsce uznana firma SALUS, w ofercie której znajdziemy szeroki wybór osprzętów dla każdego typu obiektu, włącznie z budynkami już postawionymi.