Wizualne odstraszacze ptaków imitujące drapieżne ptaki

Ptaki grasujące na polach uprawnych czy w pobliżu terenów mieszkalnych to znany problem od lat. Chociaż batalia z ptakami przesiadującymi na balkonie nie jest prosta, warto zainwestować na początku w wizualne odstraszacze emitujące kruki czy jastrzębie. Wiele osób przekonało się, że ten sposób jest niezwykle skuteczny.

Ptaki, jako zmora rolników oraz działkowców

Chociaż ptaki wzbudzają podziw i wiele osób delektuje się ich śpiewem, trzeba przyznać, że bywają również uciążliwe. Dla większości społeczeństwa ptaki nie bywają zagrożeniem, ponieważ nie wyrządzają nam szkód. Jednak ptaki potrafią wyrządzać szkody zwłaszcza rolnikom oraz właścicielom domów jednorodzinnych. Rolnicy stawiają pułapki i zakupują odstraszacze wizualne głównie ze względu na to, że ptaki niszczą ich plony. Ptaki również potrafią uprzykrzyć życie właścicielom domów jednorodzinnych, niszcząc elewacje, zapychając rynny w wyniku budowania gniazd czy zostawiając odchody na balkonach, czy innych elementach konstrukcyjnych. Jak się więc okazuje, ptaki potrafią stanowić problem. Co ciekawe, również i działkowcy mają powody do narzekania na ptaki, ponieważ niszczą one małe ogródki, na których znajdują się warzywa i owocowe drzewa.  Warto również wspomnieć, że problemem są również odchody ptaków, które są źródłem bakterii i wirusów. Z tego względu warto zakupić wizualne odstraszacze, które można zakupić w sklepach tj. Media Sklep

Odstraszacze na ptaki

Idealnym sposobem rozwiązującym problem z ptactwem jest zakup wizualnego odstraszacza. Media Sklep oferuje różnego typu odstraszacze, w tym wizualne, które imitują większe ptaki takie jak kruk czy jastrząb. Taki odstraszacz jest idealny między innymi na gołębie. Odstraszacz wizualny do złudzenia przypomina prawdziwego ptaka, dlatego mniejsze ptaki, które wyrządzają nam szkody, natychmiast uciekają. Proponowany sprzęt cechuje się wysoką skutecznością. Sztuczne ptaki są wykonane z lekkiego materiału i można je powiesić. 

Dodaj komentarz