Kilka sposobów na oświetlenie kuchni w nowoczesnym stylu

Każda kuchnia, niezależnie od stylu, w którym została zaprojektowana, posiada kilka bardzo istotnych elementów, niezbędnych do możliwości jej prawidłowego użytkowania. Oprócz oczywistych części składowych, takich jak odpowiedniej wielkości blat, czy wygodne rozmieszczenie szafek oraz dobór dodatków, warto również skrupulatnie przemyśleć rozkład oświetlenia. Obok górnej lampy dobierz także kilka innych mniejszych źródeł światła. Zagwarantujesz sobie wówczas przyjemny i ciepły wygląd kuchni.

Ledowe taśmy nad blatem

To niezwykle tani, a zarazem bardzo funkcjonalny pomysł na dodatkowe oświetlenie kuchni. Dzięki małym żaróweczkom umieszczonym na przyklejanej taśmie, na przykład nad kuchenką lub blatem, światło rozprzestrzenia się na większej powierzchni i może być doskonałą alternatywą dla dużych pomieszczeń o nieregularnych kształtach.

Żarówki przy suficie

Górne oświetlenie jest niezbędne do zamontowania w każdym pokoju naszego mieszkania lub domu. Niezależnie od tego, jak duże jest nasze wnętrze oraz ile posiadamy dodatkowych punktów świetlnych, oświetlenie przywieszone u góry, a więc zwisające z sufitu, powinno być na pierwszym miejscu w planie projektowania wyglądu mieszkania. Obecnie dominuje styl industrialny, dlatego surowe lampy, składające się zwykłych żarówek zagwarantują nowoczesność i wyjątkowy charakter kuchni.

Oryginalne lampy

Każda lampka, którą zdecydujemy się zamontować w naszej kuchni, może być oryginalna. Jeśli Twoje całe wnętrze mieszkania jest utrzymanie w niecodziennym stylu, spraw, by także kuchenne oświetlenie zaskakiwało wyjątkowością. Każde z takich dekoracji można również wykonać samodzielnie, dodając do starszych lamp, drewniane lub materiałowe dodatki Twojego autorstwa.

Oczywiście możesz połączyć powyższe pomysły, wybrać jeden z nich lub zastanowić się nad czymś zupełnie innym. Najważniejsze jednak jest to, by pamiętać o całościowym wyglądzie mieszkania. Spraw zatem, by nowe oświetlenie w pełni dopasowało się do dotychczasowego wystroju Twojego wnętrza.

Dodaj komentarz