Prostokątne lustro do łazienki – jak dobrać odpowiednie?

Lustro to bardzo ważna część łazienki. Może ono pełnić nie tylko bardzo istotną funkcję praktyczną podczas codziennej toalety, ale też i funkcję dekoracyjną. Wszystko zależy od tego na jakie lustro prostokątne się zdecydujemy. Wybór na rynku jest naprawdę spory, co daje dużą dowolność w strojeniu łazienki. 

 

  • Prostokątne lustro do łazienki – wiszące czy naklejane?

 

Pierwsza ważna kwestia to jak lustro ma być zamontowane. W niektórych łazienkach nie ma miejsca nad umywalką na lustro, gdyż znajduje się tam szafka. Jeśli taka sytuacja występuje w projekcie to trzeba zdecydować się czy lustro prostokątne można umieścić na szafce, czy może lepiej zyskać więcej miejsca nad umywalką i przesunąć szafkę gdzie indziej tym samym otrzymując możliwość skorzystania z wiszącego lustra prostokątnego. 

Tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Prawdą jest jednak to, że przy montażu lustra na szafce nad umywalką łazienka zostanie w pewien sposób optycznie pomniejszona i gdy szafka na przykład znacząco wystaje poza ścianę może to oznaczać problemy przy wygodnym goleniu się i przy innych czynnościach wykonywanych przed łazienkowym lustrem każdego dnia. 

 

  • Czy warto inwestować w podświetlane lustro prostokątne do łazienki?

https://alasta.pl/kategoria-produktu/lustra-podswietlane-prostokatne/

 

Coraz większą popularność na rynku luster do łazienki zyskują te wyposażone w diody LED umożliwiające podświetlenie lustra. Takie rozwiązanie to szczególnie świetny wybór to łazienek wykonanych w nowoczesnym stylu, które korzystają ze stonowanych kolorów i prostokątne lustro LED może stanowić świetne ich dopełnienie. Aktualnie lustra prostokątne LED to naprawdę ciekawa inwestycja, gdyż mimo wyższej ceny potrafią one zastąpić nawet światło nad umywalką, a do tego korzystają z mocnych i energooszczędnych diod ledowych. Na dobrym poziomie stoi także ich żywotność dlatego przy inwestycji w podświetlanie lustro prostokątne nie trzeba obawiać się konieczności szybkiej wymiany diod ledowych. 

 

  • Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze lustra prostokątnego do łazienki?

 

Najważniejsza rzecz przy wyborze prostokątnego lustra do łazienki to to, czy jest ono przystosowane do powieszenia w takim pomieszczeniu. W łazienkach panuje bowiem całkiem spora wilgoć, która sprawia, że bez odpowiedniej powłoki antykorozyjnej takie lustro może dość szybko nadawać się tylko i wyłącznie do wymiany. Z tego powodu warto poszukiwać luster, które są na przykład zabezpieczone za pomocą teflonu, czy też innego materiału, który dobrze nadaje się do stworzenia powłoki antykorozyjnej.

Dodaj komentarz