Popularne pułapki na myszy

Gryzoń w postaci myszy lub szczura, który systematycznie podgryza meble i ubrania, potrafi narobić wielu szkód. Straty materialne jednak to mały problem, ponieważ większym problemem jest to, że takie gryzonie przenoszą różne choroby. Jeśli zatem w swoim domu zauważysz działalność na przykład myszy, musisz zakupić pułapkę na myszy.

Klasyczna pułapka na myszy

Nie da się ukryć, że stara drewniana pułapka zawsze skutecznie potrafi schwytać nieproszonego gryzonia. Te drewniane urządzenia są używane przez wszystkie pokolenia, a przez tych młodszych takie pułapki są nazywane „łapkami”. Obecnie pułapki na myszy można zakupić w dedykowanych sklepach oferujących sprzęt odstraszający konkretną zwierzynę.  

Budowa takiej łapki jest niezwykle prosta. Jest zbudowana z drewnianej podkładki oraz metalowej sprzączki. W wyniku poruszania sprężyny przez gryzonia następuje błyskawiczne zatrzaśnięcie się sprzączki. Zazwyczaj przytrzaśniecie, jest tak duże, że gryzoń po prostu ginie. 

Proponowana pułapka jednak może pomóc tylko w przypadku myszy. Wobec innych gryzoni takich jak nornice czy szczury taka pułapka może nie być skuteczna z uwagi na ich za duże rozmiary. 

Żywołapka na myszy i szczury

Jeśli pomimo tego, że Twój dom jest atakowany przez gryzonia, nie chcesz robić mu krzywdy, możesz zakupić chwytacz. Zakupiona żywołapka na myszy i szczury pozwoli Ci w humanitarny sposób pozbyć się trapiącego problemu. Dużym plusem tej pułapki jest to, że jest ona skuteczna również na szczury oraz kuny. 

Tak naprawdę żywołapka na myszy i inne gryzonie jest najlepszym rozwiązaniem. Pułapka przyjmuje formę drucianej klatki, która w zależności od zakupionego modelu może otwierać się z dwóch stron lub jednej. Jak na pułapkę przystało, oczywiście przewiduje ona miejsce na przynęty. Zaleca się, aby do żywołapki wsadzić kawałek mięsa. Żywołapka na myszy i inne gryzonie większych formatów jest wyposażona w zapadnie – gdy zwierzę wejdzie po przynętę, zapadnia się zatrzaskuje, a zwierzę zostaje uwięzione. 

Dodaj komentarz