Kilka pomysłów na to, jak dobrać odpowiednie szafki kuchenne

W trakcie zmiany aranżacji naszego mieszkania lub przeprowadzki do całkiem nowego, oprócz samych prac remontowych, elementem, który przysparza nam nie lada problemów, jest między innymi funkcjonalne wyposażenie każdego pomieszczenia. Tym samym jedną z najtrudniejszych łamigłówek jaka czeka na nas w trakcie aranżacji nowego lokum, jest decyzja o odpowiednim stylu w wyglądzie każego pomieszczenia oraz przemyślany rozkład mebli. Najtrudniejszym miejscem, od którego bezwględnie powinniśmy zacząć naszą remontową odyseję, jest kuchnia. Zazwyczaj nie jest przestronnym pomieszczeniem, dlatego też ze względu na nasze ograniczone możliwości musimy wykazać się kreatywnością.

Przekonaj się zatem, w jaki sposób stworzyć swoją wymarzoną kuchnię i dobrać do niej jedne z najważniejszych elementów – kuchenne szafki.

Wybierz styl

Aby decyzja o doborze odpowiednich mebli i dodatków kuchennych stała się formalnością, znajdź chwilę i zastanów się nad wyborem jej odpowiedniego stylu. Od tego czy zdecydujesz się zaaranżować nowoczesne pomieszczenie czy stworzysz przytulną kuchenkę, będzie bowiem zależał wybór materiału na szafki kuchenne, dobór odpowiedniego blatu oraz kuchennego sprzętu.

Odpowiednia ilość

Przed rozpoczęciem poszukiwań, dobrze przeanalizuj rozkład swojej kuchni i zastanów się nad tym, ile szafek kuchennych będziesz rzeczywiście potrzebować. Z pewnością nie będziesz mógł pozwolić sobie na to, by zabudować całą przestrzeń pod blatem, dlatego też od razu zmierz dokładnie odległość przeznaczoną na to, by później zamontować tam piekarnik lub zmywarkę.

Materiał, z którego zbudowane będą Twoje szafki

Po dokładnym określeniu ilości mebli kuchennych oraz oszacowaniu ich wielkości, dokładnie zastanów się nad tym, z jakiego materiału mają zostać stworzone. Obecnie na rynku sprzętu kuchennego obok drewna, dostępna jest spora ilość innych, trwalszych i wodoodpornych tworzyw sztucznych. Wśród pokaźnej grupy, na plan pierwszy wysuwają się dwa bardzo popularne materialy. Jednym z nich jest płyta wiórowa przeznaczona do tworzenia szafek kuchennych, o estetycznym wyglądzie. Dzięki możliwości laminowania, lakierowania lub pokrycia specjalną folią, jest bardzo trwała. Drugi surowiec, to płyta MDFdo nabycia w przystępnej cenie. Jest zdecydowanie trwalsza, bardziej odporna na wilgoć od drewna, z dodatkową możliwością formowania.

Dodaj komentarz