Ogrodowa metamorfoza

Najbliższe otoczenie wokół Twojego domu wymaga czasu i uwagi? Jednak z uwagi na obowiązki zawodowe zwyczajnie nie masz na to czasu? Sprawdź jak w kilku krokach odmienić swój ogród na zawsze.

Ekspresowe rośliny

Planujesz posadzić różne gatunki roślin w Twoim ogrodzie, jednak na efekty nie chcesz czekać latami? Wybierz rośliny, które będą Twoimi naturalnymi sprzymierzeńcami. W szybkiej metamorfozie Twojego zielonego otoczenia pomoże Ci bambus, trawy ozdobne czy szybko rosnące tuje ogrodowe. Bambus to roślina, która w ciągu doby potrafi przyrosnąć nawet do dwudziestu centymetrów, co więcej jest odporny na niskie temperatury (wybrane gatunki) oraz silne wiatry. W krótkim czasie stworzy efektowną ścianę, która zapewni Ci prywatność. Trawy ozdobne to także bardzo dobre rozwiązanie, rosną w bardzo szybkim tempie, przepięknie falują na wietrze i są samowystarczalne. Przed okresem zimowym możesz je ściąć lub zostawić w ich naturalnym stanie, przyjmą wtedy jasnobeżową barwę i będą ładnie wyglądać pod śnieżną pierzyną. Marzy Ci się zielone ogrodzenie z tuj? Masz dwa rozwiązania: zakupić wysokie egzemplarze lub wybrać tani popularny gatunek, który w szybkim czasie stworzy naturalną barierę ogrodową.

Magia świateł

Rośliny masz już wybrane, czas na oświetlenie ogrodowe. Pierwsze skojarzenie małe lampki solarne? Postaw na bardziej efektowne i odważne rozwiązania lampy ogrodowe stojące nie muszą mieć tradycyjnych kształtów. Duże, geometryczne bryły świetlne w kształcie okręgu lub sześciokąta to prawdziwy trend, który z pewnością utrzyma się w ogrodowej modzie przez lata. Możesz poprowadzić je wzdłuż ścieżki lub stworzyć świetlną instalację. Ich kształty oraz rozmiar sprawiają, że spokojnie mogą pełnić także rolę mebli ogrodowych. Warto też wspomnieć o tym, że takie lampy są świetnym tłem do sesji zdjęciowych podczas rodzinnych uroczystości czy na po prostu na potrzeby instagrama. Takie lampy mogą też pełnić rolę rzeźb ogrodowych, świecące dzieła sztuki stworzą odpowiedni nastrój na wieczornej imprezie w ogrodzie.

Dodaj komentarz