To jest modne! Trendy w oświetleniu łazienkowym

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się nieustannie. Każdego roku możemy spotkać na rynku nowości, które powodują, iż chętnie bierzemy się za realizację własnych pomysłów, co do wystroju wnętrza. Wyzwanie zwykle stanowi łazienka. Tym bardziej, że spora część osób musi pogodzić się z niewielkim metrażem, a jednak nieskrywaną chęcią, by stworzyć wyjątkowy klimat. Nie zapominając również o aspekcie praktycznym.

Warto zorientować się w ofercie i postawić na najmodniejsze rozwiązania, które przyciągają uwagę nie tylko pod względem efektu wizualnego. Pośród aktualnych trendów oświetleniowych do łazienek znajdziemy między innymi systemy oświetleniowe do montowania bezpośrednio na lustrze. Takowy system pozwala na równomierne rozchodzenie się światła oraz intensywniejsze doświetlenie, aniżeli w tradycyjnych rozwiązaniach. Do tego lampa tworząca z taflą lustra jedność gwarantuje bardzo ciekawy efekt wizualny.
Podobnie, jak i wszelkiego rodzaju lampy wiszące zaopatrzone w sporą liczbę kryształków. Małe, mieniące się kryształki w ciekawy sposób rozpraszają światło. Wnoszą ze sobą do łazienki nutkę luksusu. Wciąż pozostając na tyle klasycznymi, by wpisać się w klimat wnętrz tradycyjnych, jak i wręcz futurystycznych. Nie da się ukryć, iż stanowią ozdobę, kiedy światło jest włączone, jak i wtedy, gdy jest wyłączone.

Łazienki często przylegają do sypialni, bowiem w ten sposób można zaoszczędzić nieco miejsca w mieszkaniu bądź domu. Dla spójnej całości chętnie dobieramy oświetlenie, które będzie takie samo zarówno w sypialni, jak i w łazience. Sprawdzają się zatem wszelkiego rodzaju kinkiety, o odpowiedniej szczelności i odporności na działanie wilgoci, które stylistyczne stworzą spójny i ciekawy klimat obydwu pomieszczeń.

A dla koneserów, osób kochających blichtr i luksus, ale w nienachalnym wydaniu, doskonale sprawdzi się oświetlenie w kolorze złota i srebra. Niezależnie czy będą to lampy wiszące, typowe żyrandole, kinkiety czy też dość tradycyjne oświetlenie przeznaczone do łazienek, złoto i srebro dodadzą uroku i stworzą wyjątkowy klimat.

Dodaj komentarz