Mieszkanie dobra alternatywa dla młodych

Rynek nieruchomości nie przeżywa wprawdzie takiego rozwoju, jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, jednak nadal ma się całkiem dobrze. Ofert jest mnóstwo, właściciele albo chcą zmienić lokalizację, albo po prostu kupić większe lub zdecydowali się na przeprowadzkę do własnego domu. Przynajmniej tak działa rynek wtórny, na którym pojawia się znaczna część ofert kupna-sprzedaży tego typu nieruchomości.

Opcja dla młodych

Żory mieszkania na sprzedaż na rynku wtórnym interesują w znacznej mierze młodych ludzi, dla których jest to szansa na rozpoczęcie wspólnego życia z dala od rodzin, zwłaszcza teściów, z którymi relacje mogą ostatecznie być bardzo napięte. Oferty oczywiście są bardzo różne, jednak nie odbiegają w znacznym stopniu od cen kształtujących się w kraju, a zatem cena Żory mieszkania na sprzedaż oscylować będzie w granicach 200 000 – 400 000 złotych. A ostateczna kwota uzależniona jest oczywiście od wielu czynników: wielkości nieruchomości, lokalizacji, stanu samego lokalu (czy wymaga gruntownego remontu, czy wręcz przeciwnie – właśnie został odnowiony), a nawet piętra, na którym się znajduje.

Opcja dla starszych

Żory mieszkania na sprzedaż cieszą się też popularnością wśród osób starszych i samotnych, dla których stają się alternatywą domów, wymagających czasu i wysiłku do utrzymania. Takie osoby wolą oddać je dzieciom, czy wnukom, a sami wybrać mieszkanko na parterze, gdzie będą mieli wygodę i spokój.

Dobra inwestycja

Prawdą jest, że nieruchomości, bez względu na to, czy to mieszkanie, czy dom wolnostojący, zawsze były świetną inwestycją na lata. Jednak niezaprzeczalnie lepsze z tych dwóch są oddzielne nieruchomości. Zwłaszcza budowane w ostatnich latach, w oparciu o nowinki technologiczne i ułatwienia, stanowić mogą niezłą lokatę kapitału, która może zwrócić się nawet po kilkudziesięciu latach. Dlatego czasem zamiast przeglądać Żory mieszkania na sprzedaż warto zwrócić się ku domom deweloperskim. Wysoki standard wykonania i świetna lokalizacja może okazać się dobrą alternatywą i wcale nie dużo droższą niż mieszkania w blokach.

Dodaj komentarz