Impregnacja betonu odmładza posadzkę na lata

Tak jak olejujemy deski lub impregnujemy buty, tak samo możemy impregnować beton. Po co? Po to by jak w poprzednich przykładach zwiększyć jego żywotność i nie inwestować zbyt często w remont posadzki.

Impregnacja betonu to działanie czysto prewencyjne. Jest rodzajem czynności serwisowej, która wykonywana odpowiednio często pozwoli na długą eksploatację posadzki bez konieczności przeprowadzania jej remontu. Renowacja betonowej posadzki jest znacznie droższa. Lepiej więc o nią dbać, przeprowadzając co jakiś czas impregnację betonu.

Impregnowany beton nie brudzi się

Impregnacja betonu poprawia też komfort eksploatacji podłóg w magazynach czy innych zakładach przemysłowych. Odpowiednio zabezpieczony impregnatem beton staje się twardszy. W mniejszym stopniu wchłania też płyny, które przez przypadek mogą się rozlać. Używane w procesie impregnacji płyny zawierają także krzemiany, Uodparniają one posadzkę także na powstawanie zabrudzeń, dzięki czemu rzadziej będziemy musieli myć powierzchnie płaskie w magazynie.

Jaka podłoga, taki impregnat

Impregnacja betonu odbywa się przy pomocy specjalnych urządzeń, które najpierw bardzo skutecznie czyszczą powierzchnie betonowe. Maszyny wyposażone są bowiem w diamentowe pady oraz siatki z mikrodiamentami.

Nim jednak specjaliści od impregnacji betonu przystąpią do swej pracy, najpierw ocenią oni stan posadzki. Kluczowe jest bowiem dobranie odpowiedniej metody impregnacji oraz samych impregnatów do tego, w jakim stanie znajduje się posadzka. Celem jest bowiem sprawienie by podłoga wyglądała czysto i estetycznie, ale przede wszystkim by można było ją eksploatować przez długie lata bez czasochłonnych i zdecydowanie droższych remontów. Dokonując wyboru firmy zajmującej się impregnacją betonu, warto poczytać opinie i zgłębić nieco naszą wiedzę. Czynności serwisowe przyniosą spodziewane efekty, tylko jeśli zostaną wykonane przy zachowaniu najwyższych standardów. Podobnie istotna jest jakość używanych impregnatów.

Dodaj komentarz