Drzwi aluminiowe – wady i zalety

Nowoczesne profile drzwiowe, które montowane są obecnie w domach, ale także u lokalach oraz instytucjach, wykonane są z wysokojakościowych materiałów. Osoby które decydują się na zakup drzwi czy to wyjściowych, czy wewnętrznych, liczą się z tym, że mogą one nieco więcej kosztować, natomiast chcą mieć sprawdzony produkt. Nie da się ukryć, że to właśnie od drzwi zależy poczucie bezpieczeństwa, a także to czy dany budynek będzie prezentować się naprawdę elegancko. Bardzo popularne są drzwi aluminiowe, które mają sporo różnych zalet, dlaczego warto zdecydować się właśnie na te profile? Zapraszamy serdecznie do przeczytania poniższego artykułu, gdzie prezentujemy wady i zalety tego rozwiązania. 

Drzwi aluminiowe – co to jest? 

Drzwi aluminiowe to profile wykonane z wysoką jakościowych materiałów. Wyróżniają się praktycznie tym, że są jednymi z najtrwalszych profili dostępnych na rynku. Montowane są zazwyczaj jako drzwi zewnętrzne chociaż można także zdecydować się na profile które będą idealnymi drzwiami wewnętrznymi zamontowanymi, na przykład w zakładach pracy. Drzwi aluminiowe pasują praktycznie do każdej wnętrz, świetnie komponują się z budynkiem nowoczesnym, jak i tradycyjnym. 

Drzwi aluminiowe – zalety

Do podstawowych zalet należy na pewno wysoka wytrzymałość profili, a także solidność wykonanych drzwi. Idzie w parze z stosunkowo niewielką masą, w odróżnieniu do drzwi na przykład wykonanych z drewna czy też PCV. Profile te nie odkształcają się, dlatego drzwi aluminiowe są polecane wszędzie tam, gdzie mogą zostać narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Co więcej, trudno je także je zarysować, czy też wykonać drobne wgniecenia. Stanowią świetną barierę antywłamaniową, ponieważ mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Co więcej, chronią przed hałasem oraz chłodem, mają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. 

Drzwi aluminiowe – wady

Do wad można przede wszystkim zaliczyć fakt, że są niestety trochę droższe, niż na przykład te wykonane z PCV, czy nawet drewna. W niektórych przypadkach mimo że inwestycja jest naprawdę droga, może bardzo szybko się zwrócić.