Czym charakteryzuje się głowica termostatyczna Altech?

Głowice termostatyczne Altech znajdują swoje zastosowanie zawsze wtedy, gdy decydujemy się na grzejniki wodne, które posiadają zawory i głowice termostatyczne. Dlaczego głowice stanowią nieodłączny element kaloryferów? Dzięki nim możemy wpływać na zużycie paliwa grzewczego. Tym samym nasze rachunki mogą być nieco mniejsze, na przykład o 20 lub 30%. 

 

Na czym polega praca Altech głowicy termostatycznej?

Zacznijmy od tego, że wspomniana głowica znajduje się często w zestawie grzejnikowym. W sklepie internetowym superbateria.pl znajdziemy różne modele, na przykład białe. Jakie są ich właściwości? Posiadają zabezpieczenie przed zamarzaniem, pasują do zaworów termostatycznych prostych i kątowych systemu Altech. Warto jeszcze wspomnieć, że głowice podobnie jak baterie umywalkowe czy zawory należą do grupy produktów z zakresu armatury łazienkowej. Zatem, jakie zadanie ma do spełnienia głowica Altech? Głowica to regulator dopływu ciepła montowany na zaworze termostatycznym grzejnika. Dzięki niej z powodzeniem możemy utrzymywać na pożądanym poziomie temperaturę w grzejniku. Głowica umożliwia nam zwiększanie lub zmniejszanie dopływu ciepła do całego pomieszczenia. Dużą rolę odgrywa pokrętło za pomocą którego uzyskujemy ciepło. Warto jeszcze wspomnieć, że głowica jest wrażliwa na temperaturę otoczenia, na przykład wtedy, gdy otwieramy okno i pomieszczenie mimowolnie wychładza się lub docieplamy pokój kominkiem. Głowica samodzielnie reguluje dopływ wody do grzejnika.

 

Dlaczego warto zdecydować się na głowicę Altech?

To marka, którą Polacy docenili za niezawodność, wysoką jakość oraz uniwersalny design. Wybierając głowica Altech https://superbateria.pl/pl/c/Akcesoria-grzejnikowe/175 zwróćmy uwagę na wymiar gwintu oraz sprawdźmy czy zawór umożliwia zamocowanie głowicy. Decydując się na zakup akcesoriów do kaloryfera, zastanówmy się nam naszymi oczekiwaniami oraz możliwościami, jakie oferuje nam grzejnik oraz przestrzeń wokół niego. 

 

Rodzaje głowic termostatycznych

Na rynku akcesoriów do kaloryferów mamy do wyboru głowice termostatyczne sterowane manualnie lub elektronicznie. Ten drugi rodzaj umożliwi nam ustawienie pożądanych temperatur, które będą się zmieniały wraz ze zmieniającymi się parametrami otoczenia. Głowica może swobodnie pracować w systemie tygodniowym, a nawet miesięcznym. Zamontowany zegar sterujący przejmuje kontrolę nad zaworem termostatycznym. Taka głowica świetnie się sprawdza wtedy, gdy otwieramy okno, ponieważ automatycznie odcina dopływ ciepłej wody do kaloryfera. 

Dodaj komentarz