3 zalety płytek ceramicznych

Nasz dzisiejszy wpis będzie dotyczył płytek ceramicznych a ściślej ich zalet. Coraz więcej stosuje tego typu płytki jako ciekawą i artystyczną alternatywę wobec płytek marmurowych czy granitowych. Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem płytek ceramicznych to ten artykuł jest dla Ciebie

Naturalny charakter

Jest wiele form, pozwalających wprowadzić naturalne elementy do domu. Przykładem są właśnie płytki ceramiczne np. ceramika domino gris. W odróżnieniu od na przykład paneli nie trzeba stosować oklein. Płytki tego typu są najbardziej naturalnym materiałem podłogowym. Ceramikę tworzy się z naturalnych składników tj. piasek, woda czy kwarc. Producenci następnie mieszkają i formują kształty poprzez wypalanie. To właściwie całą technologią a z pewnością wiele osób myśli, że to niezwykle skomplikowane rzemiosło. W żadnym wypadku w płytkach (np. ceramstic granderoca) nikt nie znajdzie dodatków ropopochodnych czy sztucznych domieszek.

Odporne na ogień

Ogromną zaletą jest to, że płytki ceramiczne nie chłoną wody. Z tego względu są idealne do wyłożenia w łazienkach i kuchniach, gdzie mokra podłoga jest czymś naturalnym. Oprócz tego ceramiczna nie jest płytka palna, co sprawia, że płytki te sprawdzą się także w pomieszczeniach technicznych, gospodarczych i kotłowniach, w których znajduje się urządzenie grzewcze.

Źródło ciepła

Ze względu na to, że płytki dobrze utrzymują ciepło i je przewodzą, to stanowią one idealne podłoże dla ogrzewania podłogowego. Ceramika magazynuje ciepło, przez co można także liczyć na oszczędności w mniejszych rachunkach za ogrzewanie.

Dodaj komentarz