Zewnętrzne systemy kominowe – wiedza w pigułce

Kominy Wrocław solidna i trwała konstrukcja

 

Komin zewnętrzny jest bardzo ważnym elementem w budownictwie. Jego rola odnosi się do zasad bezpieczeństwa mieszkańców i ich otoczenia. Zadaniem komina jest odprowadzanie spalin, które powstają w wyniku spalania opału. Odprowadzanie ich na zewnątrz gwarantuje właściwe funkcjonowanie systemu grzewczego. Konstrukcja komina musi być solidna i rzetelna, inaczej najprawdopodobniej zanotujemy straty ciepła, a co za tym idzie nastąpi generowanie kosztów poniesionych na opał. Szczelność komina jest więc podstawą, ponieważ zapewnia właściwe odprowadzanie spalin, przy optymalnym zużyciu opału. Zewnętrzne systemy kominowe znajdziesz na https://pekabet.pl/systemy-z-wkladami-ceramicznymi/

 

Kominy jednościenne co o nich wiemy?

 

Komin jednościenny to system, który jest wyprodukowany z wysokiej jakości stali. Można je stosować jako wkłady do nowych kominów lub jako element naprawczy starego, wadliwego komina. Ich działanie wpływa na ich właściwą pracę czyli odprowadzanie spalin z pieca opalanego węglem, drewnem, pelletem, gazem lub olejem. Z uwagi na wysoki stopień ich szczelności z powodzeniem można je stosować w starych kominach. Szczelność, jak powszechnie wiadomo jest kluczowym zagadnieniem w kwestii funkcjonowania kominów. Dlatego tak ważne jest, aby komin w tej kwestii działał z godnie z ogólnie przyjętymi normami.

 

Kominy dwuścienne – kiedy zastosować?

Izolowany komin dwuścienny wpływa na minimalizowanie ryzyka stężenia kwasów powstałych w wyniku spalania paliwa stałego. Kominy izolowane są wełną mineralną i wykonane ze stali szlachetnej. Cechują się wysokim stopniem odporności i wytrwałości, przez co przez długi czas zachowują swoją żywotność. Wysoki standard wykonania jest poparty europejskim certyfikatem. Kominy są łatwe w montażu, co jest ich dodatkowym atutem. Ponadto kominy dzięki wyposażeniu w płaszcz nie wymagają dodatkowej obudowy. Stal zapewnia odpowiednią estetykę i idealnie wkomponuje się w design każdego budynku. Komin zachowuje stylistykę przemysłową, która jak najbardziej wpisuje się w aktualne trendy.

Dodaj komentarz