Wybieramy rolety okienne

Rolety dobrze chronią wnętrza domu przed chęcią zaglądania do nich z zewnątrz, dlatego często są wybierane zamiast zasłon i firan. Rolety okienne mają również szereg innych zalet.

Jak wybrać optymalne rolety okienne? Poznań ma firmę Oknario, gdzie na ten temat wiedzą wszystko i gdzie możesz liczyć na wszechstronną obsługę.

W nowobudowanych domach rolety zewnętrzne to często wybierane rozwiązanie . Jednak w starszych budynkach ten element wyposażenia nie jest już tak oczywisty. Część inwestorów świadomie z nich rezygnowała, inni odłożyli ich montaż na później, jeszcze inni nie zakładali rolet z uwagi na koszty. Dziś montaż rolet już tak bardzo nie rujnuje budżetu. Ponadto ich wybór jest bardzo szeroki. Do tego zamontowanie dobrze dobranego modelu rolet nie wiąże się z dużym remontem. Mówisz rolety okienne Poznań, my odpowiadamy Oknario.

Dlaczego warto montować rolety?

Rolety mają szereg zalet. Przede wszystkim pozwalają znacznie ograniczyć straty ciepła w budynku – co jest szczególnie istotne w dobie rosnących kosztów ogrzewania. Dodatkowo rolety ograniczają wychładzające działanie wiatru. Pomiędzy oknem a zaciągniętą roletą tworzy się bowiem warstwa powietrza, której ruch jest ograniczony. Warunkiem jest jednak zaciąganie rolet w chłodne dni, z nastaniem zmierzchu oraz wtedy, gdy wychodzimy z domu na dłużej. Roleta to także dodatkowa bariera dla włamywacza. Szczególnie, gdy zdecydujemy się na model antywłamaniowy. Rolety okienne pełnią też ochronę akustyczną, docenią je także osoby, które lubią spać w całkowicie zaciemnionym wnętrzu.

Rolety na miarę

Obecnie rolety zewnętrzne możemy dowolnie dopasować do naszych potrzeb. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. W zależności od sposobu montażu, rolety zewnętrzne dzielimy na rolety elewacyjne, zwane również natynkowymi lub podtynkowe. W pierwszym przypadku kaseta rolety montowana jest na elewacji. Skrzynka, w której chowany jest pancerz rolety, może być okrągła lub prostokątna. Rolety podtynkowe zgodnie ze swoją nazwą, posiadają skrzynkę chowaną przed oknem w nadprożu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kaseta rolety jest niewidoczna, nie ingerując w wygląd elewacji budynku. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla osób budujących domy energooszczędne i pasywne.

Dodaj komentarz