Twój dom też może być SMART, czyli nowoczesne udogodnienia dla wnętrza Twojego mieszkania

Postęp technologiczny już dawno ogarnął swoim zasięgiem praktycznie wszystkie dziedziny naszego życia. Urządzenia, które jeszcze kilkanaście lat temu podziwialiśmy w popularnych serialach science – fiction, dziś wydają się przeżytkiem. Smartfony, smartwatche czy inteligentne telewizory ma praktycznie każdy z nas. Potężne koncerny nie zapominają również o rozwiązaniach, które sprawią, że wnętrze naszego domu stanie się miejscem jeszcze przyjemniejszym niż dotychczas.

Światło na życzenie

Jak dotąd sterowanie światłem kojarzyło się ze wciśnięciem przełącznika na ścianie, który aktywował oświetlenie danego pomieszczenia. Dziś każdy sklep ma w swojej ofercie różnego rodzaju zaawansowane zestawy, które pozwalają na personalizację iluminacji. Zmieniające się kolory światła? Proszę bardzo. Większe lub mniejsze natężenie? Wystarczy pobawić się cyfrowym pokrętłem na smartfonie dzięki specjalnie dedykowanej do tego aplikacji. Oczywiście obecnie żadną innowacją nie są nawet żarówki LED, które z kolei zaczynają być wypierane przez efektywniejsze oświetlenie z dodatkiem azotku galu.

Pranie na odległość

Jesteś w pracy, czasem oddalonej od domu o kilkadziesiąt kilometrów. Twoja lepsza połowa proponuje romantyczną kolację wieczorem. Uświadamiasz sobie, że najlepsza koszula, jaką posiadasz, leży przepocona w bębnie pralki. Jednak to nie problem. Za pomocą tabletu łączysz się z urządzeniem, wybierasz odpowiedni program prania, a maszyna bez twojej fizycznej ingerencji zajmuje się resztą. Po powrocie do mieszkania koszulę wystarczy tylko uprasować i oto jesteś gotów na spotkanie z ukochaną osobą.

Dodaj komentarz