Świąteczne porządki w łazience – jak dobrać idealne szafki?

Oprócz tego, że zbliżający się wielkimi krokami okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy zaczynamy gruntowne porządki w naszym mieszkaniu, te ostatnie tygodnie prezentują również wzmożony ruch w galeriach handlowych, kiedy to wszyscy udają się na poszukiwania prezentów dla najbliższych. W trakcie odwiedzin kolejnych sklepów i znajdowania upominków, z pewnością w którymś momencie trafimy na sklepy z akcesoriami do domu, a w tym zachwycimy się całkiem nową aranżacją kuchni, salonu, aż w końcu łazienki. Ta ostania, to pomieszczenie, które staje się przez nas zmieniane zdecydowanie najrzadziej. Czy zbliżający się Nowy Rok może to odmienić?

Wybierz styl aranżacji łazienki

Podejmując decyzję o zmianie wyglądu łazienki, przede wszystkim spraw, że będzie wyglądała nieco inaczej od tej, którą posiadasz teraz. Po postanowieniu dotyczącym zmiany wyglądu akurat tego pomieszczenia, z pewnością umożliwisz sobie na łatwiejszy wybór wszystkich dodatków, w tym lustra, wanny, kabiny prysznicowej, aż w końcu najważniejszego elementu – łazienkowych szafek. Być może nie remontowałeś akurat tej części mieszkania od jakiegoś czasu. Moda w zakresie mebli łazienkowych zmienia się niezwykle często, zatem dokładnie przemyśl to, w jakim stylu urządzisz to miejsce.

Odpowiedni dobór szafek łazienkowych a możliwości pomieszczenia

Po dokładnym określeniu stylistyki nowej łazienki, a więc określeniu czy będzie nowoczesna, zaaranżowana na wzór dziewiętnastoletnich łaźni lub prowansalskich toalet, dobierz odpowiadające wymarzonej aranżacji – dodatki. Jeśli posiadasz niewielką łazienkę, warto kupić podwieszane szafki łazienkowe lub takie robione na wymiar właśnie po to, by nie zajęły dużo miejsca. W momencie, kiedy cieszysz się pokojem kąpielowym, możesz pozwolić sobie na większą ilość zróżnicowanych mebli, rozbitych nawet w kilku częściach łazienki.

Rodzajów szafek łazienkowych jest sporo. To, na co musimy zwrócić szczególna uwagę, to wysoko wodoodporny materiał, z jakiego będą zbudowane. Takie meble mogą być zatem całkowicie drewniane z zaimpregnowanymi frontami w brązowym lub białym kolorze, nowoczesne plastikowe, eleganckie szklane, czy oryginalne metalowe o delikatnych, opływowych kształtach.

Dodaj komentarz