Styl skandynawski, który podbił polskie serca. Czy też chcesz mieć tak wykończone mieszkanie?

Jeśli zastanawiasz się, jak wykończyć wnętrze, by było ładne, przytulne, nie nazbyt zagracone i budziło zachwyt, to możesz iść za obecnymi trendami. Polacy oszaleli na punkcie stylu skandynawskiego.

Czy warto?

Styl, który podoba się każdemu

Największymi zaletami stylu skandynawskiego są prostota oraz bezpretensjonalność. Jest swojski, pasuje do polskiego klimatu, daje potrzebny oddech od codzienności, gdy chcesz zatopić się w myślach. Wybierając prace wykończeniowe w Warszawie czy innym mieście, na pewno możesz wziąć pod uwagę ten sposób wykończenia. Możesz też zlecić przygotowanie stylu skandynawskiego pod klucz, a nie zawiedziesz się.

Choć pochodzi ze Szwecji, to jest obecny we wszystkich krajach północnej Europy. Nie ma w nim dążenia do luksusu, za to wnętrze ma być przytulne, ciepłe i miłe. Każdy ma się w nim dobrze czuć z samym sobą. Tu chodzi o naturalność, przez którą można cieszyć się komfortem. Używa się tu drewna, tekstyliów, kamieni – naturalnych materiałów, które mają dać spokój i urok, a przede wszystkim przyjemność przebywania w nim.

Dla kogo jest styl skandynawski?

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że wykończenia wnętrz w Warszawie i wielu polskich miastach są często utrzymane w stylu skandynawskim. Są to jasne, szare i białe kolory wnętrz, dużo naturalnego drewna, koloru sklejki czy brzozy, a także tkaniny. Do tego minimalistyczne dodatki, z których najważniejsze są materiały. Pojawiają się poduszki, zasłony, świece i wiele innych.
Aranżację pod klucz mieszkania w tym stylu powinny szukać osoby, które cenią sobie spokój, harmonię, poukładaną codzienność i przytulność. To wnętrza, dla których komfort jest najważniejszy. Często styl skandynawski jest wybierany przez osoby rodzinne, przez rodziców z dziećmi. To ładne wnętrze, które można urządzić nie tak drogo jak w wielu innych stylach.

Czy styl skandynawski jest dla Ciebie?

Niebanalny i przyjemny, podobający się większości, choć dla osób ekscentrycznych pewnie nudny. Minimalizm nie jest w nim jednak tak widoczny, a to cecha, która akurat Polakom nie leży. Czy dla Ciebie też ten styl jest spełnieniem marzeń?

Dodaj komentarz