Separator cyklonowy do walki z brudem

Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać. To pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Zaprowadzenie ładu i porządku w miejscu zamieszkania dla wielu wydaje się męką, ale co mają powiedzieć osoby, które muszą doprowadzić do stanu używalności na przykład warsztat stolarski?

Porozrzucane po podłodze ścinki i inne, niepotrzebne elementy drewniane, walające się wióry i wszędobylski kurz powodują, że człowiekowi dosłownie ręce opadają. Tak jak cieśla czy stolarz musi dysponować odpowiednimi narzędziami do realizacji poszczególnych zadań, tak też powinien on posiadać na wyposażeniu sprzęt, pomagający mu utrzymać czystość w miejscu pracy. A tu znaczącą rolę odegra specjalistyczny odkurzacz wyposażony w separator cyklonowy.

W ochronie przed szkodliwymi zanieczyszczeniami

Dostające się do układu oddechowego drobinki powstające na skutek przycinania, docinania, frezowania i heblowania mogą być przyczyną nieprzyjemnych i bolesnych dolegliwości. Oczywiście mądrze zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami takich robót, choćby w postaci masek na twarz i okularów ochronnych, ale także dobrze dbać o to, by stanowisko było czyste i schludne po każdym zrealizowanym zleceniu. Bez wątpienia ułatwi to separator cyklonowy. Zastosowana w nim technologia poradzi sobie z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Ważne jest też ekonomiczne podejście do tematu. Separator cyklonowy dzięki stałej, wysokiej sile ssania odciąża główny filtr odkurzacza, wskutek czego charakteryzuje się on dłuższą eksploatacją.

Niepozorny, ale bardzo efektywny

Efektywność to kolejna cecha ściśle powiązana z urządzeniem, jakim jest separator cyklonowy. Jego niewielkie gabaryty zdają się nie potwierdzać pozytywnych właściwości. Jednak to istotny plus, gdyż pozwala na bezproblemowy transport akcesorium. Solidna konstrukcja umożliwia też piętrowe ułożenie zbiorników, przez co sprzęt odbiera większą ilość zanieczyszczeń. Separator cyklonowy wykonany przez renomowanego producenta to idealne rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień mają do czynienia ze szkodliwymi pyłami.

Dodaj komentarz