Rolety zewnętrzne – wady i zalety

Rolety zewnętrzne bywają także nazywane roletami antywłamaniowymi.

Są stworzone z twardego, odpornego i wytrzymałego materiału, który osłania nie tylko same okna, ale także ramy wokół nich. Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane w domach wolno stojących, zwłaszcza wśród rodzin, które lubią podróżować. Rolety te jednak mają swoje wady i zalety.

Duże bezpieczeństwo podczas nieobecności w domu

Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzają się w roli zabezpieczeń antywłamaniowych i przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo dobrze zabezpieczają szyby przed stłuczeniami, czy to niechcianych gości w postaci złodziei, czy gałęzi, kamieni, gradu, czy silnego wiatru. Rolety te są praktycznie nie do zdarcia. Wiele osób montuje je właśnie w tym celu. Istnieje możliwość pełnego zautomatyzowania rolet, które rankiem będą się podnosić, a w wyznaczonej godzinie wieczornej opadać. Dzięki temu pod naszą nieobecność dom będzie sprawiał wrażenie zamieszkałego, a dodatkowo w ciągu dnia wpadnie do wnętrza naturalne światło.

Minimalna przepuszczalność światła

Zdecydowanie jedną z wad rolet zewnętrznych jest minimalna przepuszczalność światła. Stosowanie ich jako rolet chroniących od słońca sprawdza się stosunkowo słabo. Dają możliwość całkowitego zaciemnienia, nie ma natomiast opcji, która występują przy roletach wewnętrznych z różnego materiału, że pomimo ich opuszczenia, do wnętrza przedostaje się rozproszone światło. Do wad można zaliczyć także cenę. Rolety te są bowiem kosztowne, a równie drogi jest ich montaż, który wymaga przewiercania się przez ściany i czasem także montażu elektryki. Ponadto tego typu rozwiązania wymagają przygotowania samego domu. Nie pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca nad ramą okienną może uniemożliwić montaż.

Rolety zewnętrzne Poznań – tylko sprawdzeni sprzedawcy

Przed zakupem rolet zewnętrznych warto skonsultować się ze specjalistami, który będą w stanie pomóc i doradzić w kwestii tego, czy dane rozwiązanie będzie działało w dany budynku, czy nie. Warto to sprawdzić, ponieważ to nie mały koszt inwestować w rolety zewnętrzne. Poznań jest miastem, w którym znaleźć możecie dobrych i sprawdzonych sprzedawców i producentów rolet.

Ponadto profesjonalne sklepy to gwarancja także serwisu, który w razie problemów, awarii czy uszkodzeń, będzie w stanie dostarczyć części, czy pomóc z naprawą usterki. To także bardzo ważne, by taki serwis był jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz