Rolety okienne – współczesna alternatywa dla tradycyjnych firanek

Okna w naszym domu to niezaprzeczalny kontakt ze światem zewnętrznym i element zapewniający dostęp do naturalnego światła. Ale czy to wszystko?

Dekoracje okienne elementem dopełniającym design.

Każda pani domu wie, ile czasu zajmuje praca nad aranżacją pięknej i wpisującej się w nowoczesne trendy domowej przestrzeni. Gustowne meble i dodatki tworzą atmosferę domu, ale nasze „okna na świat” również wymagają szczególnej uwagi. Stanowią one bowiem dopełnienie stylizacji całego wnętrza, podkreślają jego cechy i zapewniają niezbędną nam prywatność. Dekorację ich zwykle zostawiamy na koniec prac aranżacyjnych. I tu pojawia się dylemat. Tradycyjne firany i zasłony, czy nowoczesne rolety – co wybrać do wystroju okien?

Dlaczego rolety okienne?

Dzisiejszy rynek artykułów dekoracyjnych oferuje szereg praktycznych w użytkowaniu i niezmiernie efektownych rozwiązań, które zastępują tradycyjne firany okienne. Współczesne rolety materiałowe stały się już pełnoprawnym i nowoczesnym elementem dekoracyjnym, który wykorzystujemy zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych stylizacji naszych wnętrz. Wykonane są z tkanin o zróżnicowanej grubości i przepuszczalności światła oraz w bogatym wzornictwie i kolorystyce. Łatwo je wkomponować w aranżowaną przestrzeń. Mogą połączyć w jedno funkcje dekoracyjne firanek i chroniących prywatność zasłon. Można je zastosować do wszystkich typów okien wykonanych z drewna, plastiku i aluminium. Niewątpliwą zaletą rolet materiałowych jest również łatwość i szybkość montażu oraz możliwość wyboru systemu ich mocowania w formie:

  • przyklejania do ramy okiennej,
  • przykręcania do ramy okiennej,
  • przykręcania do ścian lub sufitu.

Montaż rolet okiennych w kasetkach i prowadnicach zapewnia im trwałość użytkowania i pozwala na efektywną ochronę przed zabrudzeniami. Raz zamontowany mechanizm mocujący posłuży nam na lata, a tkaninę rolety możemy dowolnie wymieniać wraz ze zmieniającymi się trendami, naszymi pomysłami na wystrój wnętrza, aktualną kolorystyką i zamierzeniami funkcjonalnymi. Rolety okienne w naszych zabieganych, współczesnych czasach są coraz bardziej popularną i wygodną metodą dekoracji okien. Jeśli więc masz dość ciągłej pracy z czasochłonnym praniem i misternym upinaniem okiennych firanek, postaw na nowoczesny design swojego domu.

Nowoczesne rolety materiałowe w Poznaniu

W naszym sklepie http://www.piekneokna.pl/ znajdziesz wszystko, co pozwoli stworzyć piękną i funkcjonalną dekorację okien w Twoim domu. Jesteśmy do dyspozycji klientów indywidualnych, biur i firm. Cieszymy się zaufaniem kontrahentów, którzy od lat korzystają z naszych usług i doświadczenia. Oferowane przez nas rolety materiałowe są produkowane w nowoczesnych systemach i wykonane pod zamówiony wymiar. Pomiar i wycena naszych rolet okiennych jest bezpłatna. Sprzedajemy i montujemy produkty, które pochodzą od uznanych na rynku producentów, a zdobyte doświadczenie pozwoliło nam na uzyskanie pozycji lidera branży w Poznaniu i Wielkopolsce.

Dodaj komentarz