Rodzaje narożników – czym się charakteryzują?

Kiedyś w salonach najczęściej można było zobaczyć sofę oraz fotele. Obecnie trend ten się zmienił i sofy zostały zastąpione przez narożniki. Wbrew pozorom zajmują one dużo mniej miejsca niż komplet wypoczynkowy, w skład którego wchodzi sofa lub wersalka i fotele. A pomieścić jest w stanie tyle samo osób, jeśli nawet nie więcej. Jakie są rodzaje i zalety narożników? 

 

Kiedy zaczniemy przeglądać oferty z narożnikami, możemy dostać zawrotu głowy, ponieważ wybór jest ogromny. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, wielkością, tym czy mają funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Nie wspominając już o takich kwestiach, jak kolorystyka i materiał. Przy takiej różnorodności podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu może być wyzwaniem. A jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć idealnego, gotowego rozwiązania, które będzie pasowało do naszego wnętrza, wtedy możemy wykonać narożnik na zamówienie. Tym samym wejdziemy w posiadanie wypoczynku, który w stu procentach spełnia nasze wymagania. 

 

Narożniki na wymiar – dopasowane do metrażu salonu

Wszystkie narożniki, jakie dostępne są w sprzedaży, nie pasują rozmiarowo do naszego wnętrza? Są zbyt małe lub jeden z boków jest zdecydowanie za duży? W takiej sytuacji nie musimy rezygnować z posiadania narożnika, bowiem wystarczy, że skorzystamy z możliwości, jaką dają narożniki na wymiar. Mogą być one prawostronne, lewostronne lub z możliwością montowania zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Na szczególne wyróżnienie zasługują narożniki modułowe, czyli składające się z kilku elementów, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Pozwala to na szybką zmianę aranżacji salonu oraz dopasowanie wypoczynku do aktualnych potrzeb. Jednego dnia narożnik może mieć klasyczny kształt litery „L”, a następnego przypominać literę „U”. Niektóre modele wyposażone są też w półki czy zagłówki, zwiększające komfort podczas relaksu. Ponadto ważne jest, żeby zastanowić się, czy chcemy, aby mebel posiadał funkcję spania. Bo wiele narożników nie jest rozkładanych, przez co może pojawić się problem, gdy będziemy mieli gości z daleka, którzy postanowią u nas nocować. 

Dodaj komentarz