Oświetlenie kuchni w rustykalnym stylu

O doborze trafnego oświetlenia wiemy już bardzo dużo. To niezwykle ważne, aby wybrane przez nas reflektory odpowiednio dobrze doświetlały pomieszczenie, nie raziły naszych oczu oraz pozostawały utrzymane w charakterze całego wnętrza. Jednym z takich części mieszkania, które muszą być szczególnie widne, jest kuchnia. Dla tych nowoczesnych, najlepiej sprawdzą się techniczne lampy, natomiast bardziej barokowe aranżacje zadowolą się dużym, zwisającym żyrandolem. Zastanówmy się zatem, jakie lampy najlepiej dopasują się do wnętrza utrzymanego w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny posiada kilka bardzo charakterystycznych cech, które wyróżniają go spośród innych pomysłów na aranżację. To styl, który gromadzi wszystko to, co kojarzy nam się z sielankowym obrazem wsi. W takim wnętrzu zatem dominuje ciepło, delikatność, a meble oraz dodatki są bogate w falbany i ciekawe wzory. Jest wygodnie, a najczęściej wykorzystywane barwy, to brąz, ciepły róż, czerwień, biel oraz foliet.

Lampy wiszące

Lampy, które doskonale wpiszą się w wizję rustykalnego wnętrza, to wiszące reflektory. Każde z takich powinino zostać wyposażone w materiałowe falbany, koronki lub ciekawie wycięte wzory. Wiszące rustykalne lampy zazwyczaj pojawią się w postaci kilku lampek połączonych zawijaną ramą. To doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy posiadają kuchnie o standardowym wymiarze i regularnym kwadratowym kształcie.

Żyrandole

Dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji, opadający żyrandol od razu po zawieszeniu nada całemu wnętrzu dworskiego charakteru. Co więcej, falbaniaste kszałty każdej części takiego oświetlenia zapewnią całemu pomieszczeniu, w tym naszej rustykalnej kuchni, romantyczny charakter. Żyrandol będzie doskonałym wariantem górnego oświetlenia dla dużych kuchni połączonych z przestronną jadalnią, będących miejscem rodzinnych spotkań.

Mniejsze lampki

Pojedyncze lampki doskonale sprawdzą się jako podstawowe oświetlenie wszystkich rustykalnych kuchni. Będą to wówczas mniejsze kinkiety z mlecznymi, brązowymi lub żółtymi kloszami, montowane na bocznych ścianach. Takie lampki doskonale doświetlą nieco mniejsze kuchnie o nieregularnym kształcie.

Dodaj komentarz