Okna PCV najwyższej klasy

Budowa nowego lub remont starego domu nie może obejść się bez renowacji, lub zakupu nowej stolarki okiennej. Najpopularniejsze okna PCV to w tej chwili prawdziwa feeria najrozmaitszych modeli i technologii. Warto im się przyjrzeć przed dokonaniem zakupu.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „okna PCV Poznań” by szybko odkryć, jak wielki wybór oferują poznańskie firmy. Jedne zachęcają do zakupów krótkimi czasami realizacji, inne niskimi cenami. Które wybrać?

Okna PCV – co można dostać w Poznaniu?

Jedno jest pewne przy wyborze okien PCV nie warto kierować się ani ich ceną, ani czasem realizacji zamówienia. Pamiętajmy, że okna PCV zamawiamy na wiele lat. W tym czasie powinny one dobrze nam służyć. Co to znaczy? Ich okucia muszą sprawnie działać, tak by dawały się z łatwością otwierać i zamykać. Dobrze byłoby aby też możliwie atrakcyjnie wyglądały i to pomimo upływu czasu. Najważniejsze jest jednak to, by przez cały czas dawały naszemu domowi możliwie najlepszą izolację – tak akustyczną, jak i cieplną. Dopiero wówczas nie pożałujemy, że wydaliśmy na okna PCV nawet więcej niż pierwotnie planowaliśmy.

Oszczędne okna PCV dla poznaniaka

Dobre okna PCV to oszczędności, które będą się pojawiać każdego sezonu grzewczego pod postacią energii cieplnej. Nasz zużywający gaz kocioł nie będzie musiał wyprodukować jej aż tyle, co odbije się z pewnością na stanie naszego konta.

Nas co zwrócić uwagę, decydując się na zakup nowych okien PCV? Sprzedawane w Poznaniu okna PCV najczęściej opisywane są literkami, które określają klasę okien. Najwyższa to „A” i tylko takich okien zakup rekomendujemy. Okna PCV tego typu wykonane są na profilach renomowanych marek takich jak Schüco i Veka. Dają one gwarancje, że przez wiele lat okna, w których je zainstalowano utrzymają właściwą sztywność i nie będziemy musieli po kilku latach używać łomu do ich otwarcia.

Antywłamaniowe okna PCV

Poza wytrzymałością profili oraz ich nienaganną stabilnością, dobre okna PCV powinny zagwarantować nam odpowiednie siedmiokomorowe profile. Dadzą nam one odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną. Dodatkowo zbudowane są w technologii 3-szybowej, która dodatkowo wzmacnia walory okien PCV. Tu mówimy już o naprawdę energooszczędnych oknach PCV klasy premium. Ich dodatkowym, trudnym do przecenienia walorem, jest ich wzmocniona odporność antywłamaniowa. Jest szansa, że dostrzeże to agent ubezpieczeniowy i być może da nam zniżkę na polisę ubezpieczeniową. Tak czy inaczej, wyjeżdżając na urlop, będziemy czuć się bezpieczniej dzięki np. czterem antywyważeniowym zaczepom, w które wyposażane są nowoczesne okna.
Nie bez znaczenia jest także wizualna atrakcyjność okien PCV. W Poznaniu znajdziemy firmy, które zaoferują zwykłe białe okna PCV, ale są i takie, w których specjalista dobierze ich odpowiedni kolor, tak by ten jak najlepiej pasował do elewacji i charakteru naszego domu. Ważne też by okna PCV wystawione na działanie promieniowania UV oraz zanieczyszczeń powietrza zbyt szybko nie zszarzały czy nie wyblakły. To gwarantują właśnie najwyższej klasy okna PCV.

Dodaj komentarz