Nowoczesne wnętrza krok po kroku

Przejrzysty, przestronny, ciekawy, a przy tym piękny w swej prostocie – tak w kilku słowach można opisać styl nowoczesny, który coraz chętniej zapraszamy do swoich wnętrz. Na co jednak zwrócić uwagę, by urządzone w ten sposób mieszkanie miało właśnie takie cechy?

Styl nowoczesny – kolory

W przestrzeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnych dominują cztery kolory: biel, czerń, szarość i beż. W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, możemy zdecydować się na kontrastowe połączenia, bądź postawić na zestawienia monochromatyczne, czyli bazujące na kilku odcieniach jednej barwy. By nieco przełamać stonowany charakter, można pokusić się o wprowadzenie intensywniejszych kolorów, ale jedynie w detalach.

Materiały w nowoczesnych wnętrzach

Szerszy wybór mamy w doborze materiałów, które bardzo często same w sobie pełnią funkcję dekoracyjną. Doskonale sprawdza się przede wszystkim drewno, które możemy zastosować choćby na podłodze. Dużą popularnością cieszą się też płytki ceramiczne czy drewnopodobne oraz beton. Ostatni z wymienionych świetnie będzie prezentował się między innymi na ścianach, gdzie fantastycznie zastąpi tradycyjną farbę.

Nowoczesne wykończenie wnętrz – Kraków

Jeśli podoba nam się taka wizja, ale nie czujemy się na siłach, by urządzić mieszkanie na własną rękę, warto poszukać firmy, która zajmuje się nowoczesnym wykończeniem wnętrz. Kraków jest miastem, w którym z pewnością taką znajdziemy, współpracującą zarówno z architektami, specjalizującymi się w projektowaniu takich przestrzeni, jak i wykonawcami, którzy wprowadzą ten plan w życie.

Dodaj komentarz