Konstrukcje oświetleniowe LED

Nowoczesne konstrukcje oświetleniowe z profilami LED kątowymi

W meblarstwie oświetlenie LED to już niemal standard. Może przyjmować ono różny wymiar. Zwykle spotykamy się z oświetleniem krawędzi mebli, stołów, wnętrz szafek, jednak dzięki profilom LED kątowym możliwe jest doświetlenie także narożników i stworzenia ciekawych aranżacji.

Dekoracyjne i funkcjonalne instalacje z profilami LED kątowymi

Profile LED kątowe dostępne w różnych wariantach wykończenia i zróżnicowanej konstrukcji są stosowane zarówno w mieszkaniach, jak i gabinetach obiektach turystycznych czy też sklepach i instytucjach publicznych. Pozwalają na nietuzinkowe wykończenie garderób, przebieralni, sale też szaf i regałów wnękowych. Profile kątowe LED spełniają dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony pozwalają doświetlić miejsca, które tego potrzebują z drugiej strony dodają wnętrzu charakteru, przyciągają uwagę.

Odpowiednio dobrane materiały, szerokość listew pozwala dobrać rozwiązania ledowe do wnętrz nowoczesnych, ale również tych w tradycyjnym stylu. Montowane taśmy LED mogą mieć różny kolor i intensywność światła, dzięki czemu ich zastosowanie do podniesienia splendoru i nowoczesności wnętrzu.

Dlaczego należy stosować profile kątowe LED?

Profile kątowe LED pozwalają na rozłożenie generowane go przez diody ciepła i tym samym znaczne wydłużenie żywotności taśm.  Co ważne chronią ją przed kurzem i pyłem, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki sprawdzonemu systemowi mocowania profili i łączenia ich z taśmami oświetleniowymi tworzą wspólnie trwałe i estetycznie wykończone trasy podświetleniowe. Świecąc standardowo pod kątem 45 stopni Celsjusza pozwalają zbudować ciekawe instalacje świetlne zarówno podczas oświetlania ścian jak i szafek, będąc doskonałym sposobem na doświetlenie blatów roboczych. Polecane są do doświetlenia półek czy też stopni schodów. Decydując się na budowę oświetlenia narożnikowego trzeba liczyć się z zakupem nie tylko samych profili, ale też sprawdzonych i wysokiej jakości zaślepek, kloszy oraz uchwytów montujących dedykowanym profilom kątowym.

Dodaj komentarz