Najlepsze rozwiązanie dla Twojej kuchni

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w domu każdego z nas. Spędzamy tam wiele czasu za dnia, ale również spokojne wieczory.

Nic dziwnego, że tak istotne jest jej prawidłowe i szczegółowe urządzenie. W dobrze zaplanowanej kuchni nie ma powodu do obaw o brak miejsca czy niewygodę. Zaplanuj ją po swojemu i dopasuj do specjalnie sprecyzowanych własnych potrzeb.

Staranne wykończenia to podstawa sukcesu

Wybrałeś już idealnie pasujący komplet mebli do Twojej kuchni? To już kawał drogi za Tobą, bo pozostał Ci wybór blatów, które wpasują się do reszty wystroju i nadadzą jej charakteru, a także rozpoczniesz przemyślenia na temat podłączania odpowiednich instalacji. Jeśli Twoja kuchnia zagina się lub łączy z wyspą czy barkiem, będziesz musiał rozważyć różne kwestie takie jak np. łączenie blatów. Najpopularniejszym i bardzo łatwym w wykonaniu sposobem jest zastosowanie listwy. Należy wyznaczyć kąt blatu, określić miejsce bruzdy i otworów, a następnie wykonać otwory i pilarką utworzyć bruzdy. Jeżeli nie chce Ci się bawić przy blatach lub wiesz, że fachowcy zrobią to lepiej, poproś firmę u której zamawiasz kuchnię o wykonanie ich za Ciebie. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego – blaty laminowane, ze względu na swoje wykończenie, mogą ulec uszkodzeniu, a nasza praca nie przyniesie upragnionych owoców. Do łączenia elementów laminowanych potrzebne są specjalne listwy, które sprawdzą się podczas łączenia bardziej wymagających elementów. Pamiętaj, że dobrze połączony blat to nie tylko łatwiejsze zachowanie czystości i uniknięcie wpadania drobinek jedzenia w szczeliny, ale także zabezpieczenie przed rozwojem grzybów i wilgoci.

Największe trendy kuchenne ostatnich lat

W ostatnich latach kuchnie, które oglądać możemy w magazynach lub na wystawach aranżacji wnętrz zachwycają swoim nietuzinkowym, często surowym wystrojem. Na ścianach pojawiać zaczęły się materiały takie jak blacha, cegła czy beton, które możemy spotkać również w formie blatów lub w innych częściach kuchni. Hitem ostatnich lat są również drewno i marmur, a także różne metalowe czy miedziane dodatki.

Dodaj komentarz