Najlepsze łóżeczko dziecięce — czyli jakie?

Łóżeczko dziecięce jest jednym z podstawowych elementów wyprawki, o którym nie można zapominać, jeśli na świat ma przyjść dziecko. Dobrze dobrane będzie służyło maluchowi przez długi czas. Czym zatem kierować się podczas wyboru, aby mieć pewność, że przyszły potomek będzie nie tylko bezpieczny, ale także szczęśliwy w swoim łóżeczku?

 

Przyglądając się ofercie rynkowej nie sposób nie zauważyć, że wybór łóżeczka dziecięcego nie należy do najłatwiejszych zadań. Obecnie na rynku można spotkać łóżeczko dziecięce w wielu kolorach, stylach, a także wykonane z różnych materiałów. Jak przebrnąć przez gąszcz różnych produktów i nie zwariować? Okazuje się, że warto skupić się na najważniejszych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę. Wówczas wybór stanie się o wiele łatwiejszy.

Typowe łóżeczko dziecięce — czyli jakie?

Typowe łóżeczko dziecięce ma zazwyczaj wymiary 120×60 albo 140×70. Najpopularniejszym, które jest najczęściej wybierane przez przyszłych rodziców, jest to posiadające szczebelki. Ten typ sprawdzony jest przez wiele pokoleń. Wychowywały się w nim nasze babcie, mamy i my także. Nic zatem dziwnego, że ciągle cieszy się ogromną popularnością. Szczebelki zapewniają maluchowi odpowiedni przepływ powietrza, a także bezpieczeństwo. Co więcej, rodzice mogą przez nie obserwować malucha. W niektórych łóżeczkach dziecięcych określone szczebelki można zdemontować, dzięki czemu łóżeczko służy dziecku przez kilka lat. 

Łóżeczko dziecięce — jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszego mebla?

Aby mieć pewność, że łóżeczko dziecięce będzie idealne dla malucha, należy skupić się na kilku istotnych aspektach. Mowa tutaj o:

  • możliwości regulacji poziomu — jest to bardzo ważna funkcja, o której nie można zapominać. Noworodki mogą spać na wyższym poziomie, który pozwoli rodzicom na wygodne wyjmowanie i układanie malucha do snu. Starsze dzieci mogą spać na niższych poziomach. Dzięki temu nie wypadną z łóżeczka.
  • materiale, z jakiego wykonano mebel — warto wybrać wysokiej jakości materiały. Owszem zapłacimy za nie więcej, ale będzie to jednorazowy zakup. Gorsze materiały mogą spowodować, że łóżeczko będzie się rozpadać, co oznacza jego wymianę.
  • niemalowanym drewnie — jest to najbezpieczniejszy materiał. Jeśli wybierzesz łóżeczko dziecięce malowane, zwróć uwagę, aby użyta farba miała odpowiedni atest. Pamiętaj, że maluchy lubą gryźć szczebelki, dlatego naturalny materiał będzie dla nich najbezpieczniejszy.

Dodaj komentarz