pościel ze wzorem

Łóżko – jeden z najważniejszych mebli

W naszym domu może zabraknąć wielu mebli, ale z pewnością nie łóżka. Po całym dniu ciężkiej pracy tylko ono się liczy, dlatego powinno być tak wygodne, jak to tylko możliwe. 

Do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Łóżka są produkowane w różnych wzorach, rozmiarach i rodzajach, a każde z nich ma swoich zwolenników. Różnią się między sobą również rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczają się tradycyjne, ale dostępne też w nowoczesnej formie, łóżka drewniane. To mebel dla miłośników natury, ciepłych i przytulnych wnętrz, a także sprawdzonych rozwiązań aranżacyjnych. Łóżko sypialniane tapicerowane to z kolei propozycja dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Jego uniwersalność sprawia, że będzie odpowiednie zarówno do sypialni klasycznie urządzonej, jak i tej, w której zastosowano nowatorskie rozwiązania. Łóżka z płyt meblowych również mogą nam zapewnić wygodny sen i służyć niezawodnie przez długie lata. W minimalistycznych, charakteryzujących się prostotą wnętrzach, są niezastąpione. 

Więcej niż dobry sen

Łóżko może nam oferować o wiele więcej, niż tylko dobry sen. Jest przede wszystkim meblem   wypoczynkowym, ale jednocześnie może służyć do przechowywania. Wyposażone jest wówczas w szuflady lub pojemniki, w których zmieści się nie tylko pościel, ale też wiele innych rzeczy. Łóżka  z pojemnikami otwierane są zwykle od góry, a szuflady są wysuwane, dlatego sprawdzą się w większych sypialniach. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem 140×200 to model idealny do sypialni o niewielkich rozmiarach, zajmowanej przez jedną osobę. Może to być także pokój starszego dziecka lub nastolatka, gdzie wygodne łóżko jest jednym z najważniejszych sprzętów, ale nie może zajmować zbyt dużo miejsca. Łóżka różnią się między sobą również tym, że na ich wyposażeniu jest materac albo go nie ma. Do sypialni w stylu retro czy glamour idealne będzie łóżko ze zdobioną metalową ramą, ale w prostszej formie sprawdzi się w sypialni industrialnej i minimalistycznej. Wybór łóżka warto dobrze przemyśleć, bo będzie ono naszym towarzyszem przez długie lata, a sen jaki nam zapewni ma duży wpływ na nasze samopoczucie. 

Dodaj komentarz