Łóżka tapicerowane ozdobą każdej sypialni

Łóżko to bardzo ważny element sypialni. Przed zakupem powinniśmy rozważyć, jaki ma mieć kolor, czy ma posiadać zagłówki i pojemnik na pościel. Ważną kwestią jest materiał, z którego są wykonane nogi naszego miejsca do spania – czy mają być metalowe, drewniane, a może tapicerowane? Trzeba rozważyć również ich wysokość. Przy wyborze konkretnego łóżka należy pamiętać o tym, że powinno ono pasować do wnętrza, w którym będzie stało. Niektóre salony umożliwiają nawet zaprojektowanie miejsca do spania według podanych przez klienta rozmiarów.

Jakie łóżko wybrać?

Na rynku dostępne są modele różniące się stylem czy sposobem obicia. Łóżka tapicerowane na pewno zasługuje na uwagę. Są one zawsze modne. Powodują, że wnętrza, w których się znajdują, stają się luksusowe, ciepłe i chce się w nich długo przebywać. Pasują do wszelkich aranżacji – tych minimalistyczny, jak i tych bogatych. Łóżko może być dominującym meblem lub wtopić się w otoczenie w zależności od tego, jaki wybierzemy jego kolor, fakturę czy tkaninę, z której jest zrobione.

Łóżka z zagłówkiem

Jeżeli chcemy, aby nasza sypialnia była miejscem, gdzie wygodnie i komfortowo śpimy, ale też chętnie spędzamy czas, warto bliżej przyjrzeć się modelom z tapicerowanym zagłówkiem. Często wieczorem sięgamy po książkę lub oglądamy film na laptopie. Łóżka z zagłówkiem zapewniają podparcie dla naszych pleców podczas popołudniowego relaksu. Nie musimy obawiać się, że poduszki za naszymi plecami w niekontrolowany sposób się przemieszczają. To rozwiązanie chroni również ścianę przed zabrudzeniem. Pikowane lub gładkie zagłówki mają nie tylko praktyczną funkcję, ale sprawiają, że łóżko wygląda okazale a cała sypialnia szykownie.

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Jeżeli nasza sypialni jest niewielka, łóżko z pojemnikiem na pościel pozwoli nam na zaoszczędzenie powierzchni. Modele z pneumatycznym podnośnikiem sprawiają, że otwarcie pojemnika nie wymaga użycia dużej siły. Innym dobrym rozwiązaniem są łóżka z szufladami – dzięki nim do naszej dyspozycji jest dodatkowy schowek. Możemy tam umieścić poduszki, kołdry, jak i przedmioty używane tylko sezonowo.

Dodaj komentarz