Lampy drewniane – najpopularniejsze rodzaje lamp wykonanych z drewna

Lampa drewniana to produkt, który uważany jest za jeden z najpopularniejszych rodzajów opraw oświetleniowych, które wykorzystywane są w domach, biurach i przestrzeniach publicznych. Zapewniają one przyjemne dla oka, ciepłe i niezwykle naturalne promienie świetlne, które wpływają na atmosferę w pomieszczeniu. Popularność lamp drewnianych ostatnio wzrosła głównie ze względu na ich przystępność cenową, niezwykłą estetykę i przyjazność dla środowiska. Z tego też względu na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów lamp wykonanych z drewna, a my postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej najpopularniejszym z nich. Informacje, które udało nam się ustalić, znajdziesz w poniższym artykule!

Lampy drewniane – hit czy kit?

Tradycyjna lampa drewniana to nie tylko źródło światła, ale przede wszystkim piękny element dekoracyjny, który można spotkać w większości polskich domów. Warto jednak wiedzieć, że lampa drewniana, a zwłaszcza modele produkowane w dawnych czasach, choć piękne, posiadają kilka wad. Wady te dotyczą przede wszystkim materiału, który kiedyś nie należał do najlepszych, ale do najtańszych. W ten sposób lampy drewniane, które wykonywane były z materiałów takich jak sosna czy jodła, z czasem stają się niezwykle kruche i ulegają uszkodzeniu np. pękaniu. Obecnie, lampy drewniane produkowane są materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu klienci, którzy zdecydują się na zakup lampy drewnianej mogą mieć pewność, że zakup będzie udaną inwestycją na lata.

Lampy drewniane – rodzaje lamp drewnianych

Obecnie do stworzenia nowoczesnych i niepowtarzalnych lamp drewnianych wykorzystuje się materiały takie jak dąb, jesion, orzech i buk. Materiały te są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, które mogą powstać na skutek codziennego użytkowania lamp drewnianych. Do najpopularniejszych rodzajów lamp drewnianych należą lampy drewniane stołowe, lampy drewniane wiszące, drewniane lampki nocne oraz drewniane bele oświetlone taśmami LED.