Jaka noc, taki dzień

Każdy nowy dzień to wyzwania i często niekończący się maraton. Wykonywanie wielu zadań i zmaganie się z różnymi sytuacjami idzie o wiele lepiej, gdy jesteśmy w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Podstawą dobrego samopoczucia jest między innymi zdrowy i spokojny sen. Co innego budzić się w nocy parokrotnie, a co innego śnić bez zbędnych przerw. Ciągłość snu jest rzeczą bardzo ważną, podobnie jak to, żeby po wstaniu z łóżka nic nie bolało. Właśnie łóżko powinno zapewnić nam komfortowy wypoczynek. Jednak nie chodzi o samą ramę, ale o materac, to on jest odpowiedzialny za to, czy wstajemy rano „połamani” Czy wręcz przeciwnie – nasze ciało jest wypoczęte i gotowe do działania.

Materace lateksowe, czyli pełen luz

Bardzo popularne w ostatnim czasie są materace lateksowe. Nic w tym dziwnego, gdyż w dobie występujących bardzo często alergii, lateks, który wypełnia materace, blokuje rozwój bakterii, a poza tym ma właściwości antygrzybiczne oraz likwiduje problem roztoczy w sypialni. Wszystko to jest zaletą porowatej i oddychającej powierzchni pianki lateksowej. Z tego też powodu rodzice bardzo często wybierają materace lateksowe jako te najodpowiedniejsze dla swoich dzieci – materace łatwo dobrać do różnego rozmiaru łóżek, gdyż występują w różnych wielkościach. Na przykład materac lateksowy 120 × 200 doskonale nadaje się jako materac do łóżka starszego dziecka. To właściwie największy materac jednoosobowy.

Poza luzem  w kwestii wyeliminowania czynników przyczyniających się do rozwoju alergii, materace lateksowe zapewniają odpoczynek wszystkich mięśni podczas snu, ponieważ idealnie dopasowują się do ciała. Podpierają kręgosłup w odpowiednich miejscach, a nasze mięśnie są rozluźnione, dzięki czemu pozycja leżąca jest komfortowa (nie łapią nas też w nocy bolesne skurcze).

Elastyczność

Niewątpliwą zaletą materacy lateksowych, czyli piankowych, jest ich elastyczność. Ma to też taką zaletę, że w materacu nie powstają wgłębienia, powierzchnia nie odkształca się, dzięki czemu materac jest trwały i przez długi czas może służyć nam tak dobrze, jak na samym początku. System pocket (budowa na zasadzie kieszonek) zapewnia to, że mata lateksowa ma punktową elastyczność, dzięki czemu kręgi kręgosłupa są prawidłowo ułożone. Mata kokosowa stosowana dodatkowo w materacach lateksowych zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, a także utwardza i wzmacnia konstrukcję.

Nie bez znaczenia są też pokrowce materaców wykonane z naturalnych materiałów. Takie rozwiązanie bez wątpienia ułatwia utrzymanie higieny i zapobiega np. Poceniu się.

Idealne dla sportowców

Co prawda materace lateksowe są w stanie dopasować się do każdego i przypaść do gustu różnym użytkownikom, to szczególnie zadowoleni powinni być sportowcy. Dla nich regeneracja po wytężonym wysiłku podczas treningu jest rzeczą szczególnie ważną, gdyż każdy dzień to kolejne wyzwania dla mięśni i układu kostnego. Producenci materacy dbają o to, aby specjalne połączenie pianek zapewniało należyte odprężenie dla organizmu. Jeśli chodzi o rozmiary, to dla sportowców najlepszym rozwiązaniem wydaje się największy materac jednoosobowy, czyli materac lateksowy 120 × 200. Taka wielkość zapewnia swobodę podczas nocnego wypoczynku niezależnie od pozycji.

Dodaj komentarz