Jaką choinkę wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Podczas urządzania mieszkania wybieramy swój ulubiony styl. Może być klasycznie i tradycyjnie, ale z elementami, wskazującymi na upodobania właścicieli. Można stworzyć wnętrze na wzór prowansalski czy kolonialny, a od kilku lat jednym z najbardziej preferowanych jest nowoczesny sposób aranżacji wnętrz. Styl loftowy, skandynawski oraz szeroko pojęty styl minimalistyczny, które cechuje surowa i jednolita faktura powierzchni, mała ilość użytych kolorów, a także przestrzeń wolna od bibelotów i zbędnych dekoracji.

Nowoczesność i tradycja w jednym miejscu

Połączenie nowoczesnego, surowego i jednocześnie funkcjonalnego wnętrza ze świątecznym klimatem wbrew pozorom nie jest trudne. Nie potrzebujemy przecież długich łańcuchów z oświetleniem, złoconych dekoracji czy bogato zdobionych stroików.

Jeśli w naszym nowoczesnym wnętrzu postawimy choinkę, najlepiej wybrać wśród tych, przypominających prawdziwe drzewko z lasu. Choinki sztuczne jak żywe są dostępne na krajowym rynku już od dłuższego czasu. Ich gęste i puszyste igły nie spowodują powodzi suszonego igliwia pod drzewkiem, a głębokie kolory zieleni nadają wygląd prawdziwej sosny, świerku czy jodły. Subtelnie ośnieżone gałązki sprawiają, że sztuczne choinki świąteczne przenoszą nas w klimat zimowego lasu, gdzie mróz i śnieg pobielają drzewa w sposób naturalny. Użycie prawdziwych szyszek sprawi, że choinki sztuczne jak żywe staną w naszym nowoczesnym mieszkaniu w pełnej krasie, nawiązując jednocześnie do używanych w stylu skandynawskim surowców ekologicznych.

Więcej nie znaczy lepiej

Kupując prawdziwe drzewka mamy świadomość posiadania ich wyłącznie przez jeden sezon. Sztuczne choinki świąteczne zostaną z nami na dłużej. Wybierając w bogatej ofercie, mamy możliwość dostosowania drzewka do wielkości salonu, stylu pomieszczenia, a przede wszystkim wybieramy odpowiednią wysokość i objętość tak, by wszystkim domownikom, również tym czworonożnym, obecność nowego przedmiotu nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Ileż to razy choinka blokowała dojście do miejsc takich, jak balkon czy stojąca w pobliżu szafa.

Teraz, choinki sztuczne jak żywe można dobrać zarówno w wersji niskiej, odpowiedniej do małych mieszkań, jak i w większych rozmiarach, wymagających wolnej przestrzeni wokół drzewka. Pamiętajmy, że wielkość drzewka to także potrzeba odpowiedniej ilości ozdób lub oryginalnych, na przykład ekologicznych dekoracji, które nadadzą mu unikalnego wyglądu i sprawią, że choinki sztuczne jak żywe zagoszczą w naszych domach na całe święta.

Dodaj komentarz