Jak znaleźć idealny projekt domu?

Wybierając projekt domu, zwróć uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale też praktyczne. Dopasuj go do potrzeb swoich i domowników. Zainspiruj się naszymi projektami domów w Kielcach.

Projekt otwarty, czy z zamkniętymi pomieszczeniami?

Jeśli w domu będą mieszkać małe dzieci, seniorzy lub osoby niepełnosprawne, dobrym pomysłem będzie plan otwarty. Sprzyja integracji domowników, z drugiej strony wcale nie ogranicza ich prywatności. Wystarczy odpowiednio rozplanować poszczególne pomieszczenia. Taki układ pozwala swobodnie przemieszczać się po całym domu. Jeśli chodzi o koszty, możesz sporo zaoszczędzić na konstrukcji  ścian. Musisz jednak uwzględnić ogrzewanie podłogowe, które zapewnia komfort cieplny.

Jeśli cenisz sobie prywatność, zwróć uwagę na projekty domów Kielce z zamkniętymi pomieszczeniami. Pozwalają precyzyjnie oddzielić strefę dzienną od nocnej. Decydując się na takie rozwiązanie, musisz przeznaczyć więcej pieniędzy na budowę ścian. Z drugiej jednak strony możesz łatwiej ogrzać wnętrza, wystarczy, że zainstalujesz odpowiednie grzejniki. Co ważne, ściany dodatkowo docieplą pomieszczenia. Takie projekty domów Kielce przypadną do gustu osobom, które pracują zdalnie. Zamykając drzwi do gabinetu, mogą pracować w ciszy i spokoju. 

Pomieszczenia dodatkowe

Szukając projektów domów w Kielcach, zwróć uwagę na pomieszczenia dodatkowe. Sprawdź, czy dany projekt uwzględnia kotłownię, pralnię, garaż i pomieszczenie gospodarcze. Zastanów się, czy potrzebujesz spiżarni, garderoby i schowków. Jeśli często przyjeżdżają do Ciebie goście, uwzględnij to w projekcie. Poproś architekta, by wydzielił  dodatkowy pokój na parterze.

Wybierając projekt, zastanów się, kto będzie w nim mieszkał. W ten sposób łatwiej zadecydujesz o rozkładzie pomieszczeń. Jeżeli projektujesz dom dla rodziny wielopokoleniowej, zadbaj o to, by seniorzy mieszkali na parterze. Dzięki temu poprawisz ich komfort życia. Nie będą musieli codziennie chodzić po schodach. Jeżeli nie zamierzasz na razie budować piętrowego domu, ale jednocześnie nie chcesz się ograniczać, zadbaj o prostą konstrukcję ścian i dachu. Takie rozwiązanie ułatwi późniejszą rozbudowę.

Dodaj komentarz