Idealna komoda do pokoju niemowlaka

Kiedy w każdej rodzinie pojawia się nowy członek, zaczyna potrzebować nie tylko naszej uwagi, zaangażowania w opiekę obojga rodziców, ale przede wszystkim swojego własnego miejsca w mieszkaniu. Pokoik dla dziecka jest niezwykle ważny do tego, by maluch rozwijał się prawidłowo, a z wiekiem mógł w spokoju odizolować się na trochę i pobyć we własnych zaciszu. Wyposażenie pokoju w pierwszych miesiącach życia niemowlaka jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim powinno być funkcjonalne, wygodne i obfitować we wszystkie niezbędne mebelki akcesoria. Miejscem zdecydowanie najczęściej odwiedzanym przez mamę w tym początkowym okresie, będzie komoda, gdzie znajdą się ubranka, czapeczki, skarpetki, materiałowe buciki oraz ściereczki. O jakich elementach powinieneś zatem pamiętać rodzicu, aby komoda dla Twojego malucha była dla Ciebie pomocna?

Rozmiar ma znaczenie

Namawiamy tym samym do tego, by zainwestować w nieco większych rozmiarów, dobrej jakości, trwały mebel. Nie warto oszczędzać akurat na tym akcesorium, ponieważ może okazać się, że wcale nie musi być wykorzystywany jedynie przez te pierwsze miesiące życia naszego dziecka. Dobry zakup z pewnością posłuży na dłużej, a dzięki pomysłowości rodziców i przy pomocy farby lub przyklejanego kolorowego papieru, ma szansę na otrzymanie długiej młodości.

Im bogatsze wyposażenie, tym lepiej

Każda komoda, która zawita do pokoju naszego malucha, powinna posiadać jak najwięcej zróżnicowanych elementów, które zdecydowanie usprawnią nasze rodzicielskie funkcjonowanie. Każdy młody ojciec i młoda mama dokładnie wie, że ilość rzeczy niemowlaka jest nieograniczona, a potrzeba ich wykorzystywania nie maleje. Dodatkowe półki i szuflady tym samym są na wagę złota, dlatego najlepszą komodą dla niemowlaka będzie ta, która wyróżni się pojemnością.

Różnorodność formy

Doskonale, jeśli komoda dla naszego malucha będzie modułowa, miała kilka półek, pojemne szuflady, a nawet miejsce na wstawienie kosza z zabawkami. Dzięki dostępności dodatkowo przesuwanych drzwiczek, każdy rodzic będzie mógł sprawnie dotrzeć do interesujących go rzeczy, bez potrzeby przeszukiwania każdej szuflady osobno. Aby nieco ułatwić sobie zajmowanie się naszym niemowlęciem, warto poszukać takiego rozwiązania, które wymusi porządek w jego rzeczach, a nas zmobilizuje do częstszej wymiany akcesoriów.

Dodaj komentarz