Fotowoltaika w wersji de lux? Tylko z systemem bipv

Dotacje i programy rządowe sprawiają, że montaż paneli fotowoltaicznych nigdy nie był tak prosty, jak obecnie. Jednym z nowszych rozwiązań w sektorze fotowoltaicznym w budynkach użytkowych, biurowcach są moduły BIPV. Dzięki nim możliwe jes połączenie BIPV zabudową całych ścian bądź sufitów budynków budowlanych w zapierające dech w piersiach konstrukcje architektoniczne.

Moduły BIPV godny następca standardowych paneli

BIPV może przybrać bowiem formę dachówek fotowoltaicznych o różnym wybarwieniu i kształtach. To sprawia, że można taką solarną dachówkę bez problemu dostosować do projektu budowlanego. W budownictwie jednorodzinnym możemy zatem spotkać moduły BIPV jako zadaszenie domów, wiat, altan czy nowoczesnych budynków.

Nazwa BIPV to, jak wiemy akronimem angielskich słów Building Integrated PhotoVoltaics. Idea budownictwa wykorzystująca energię z paneli słonecznych wbudowanych w budynek niesie za sobą szereg korzyści. Względy estetyczne to tylko jedna z nich. Do znacznie ważniejszych z punktu widzenia zarządców budynków, czy właścicieli budynków zaliczyć można oszczędności finansowe. Moduły BIPV mogą być używane jako alternatywne materiały budowalne, co prowadzi do znacznych oszczędności już na samym początku inwestycji budowlanej.

Nowoczesne moduły BIPV w Łodzi: w trosce zdrowie ziemi

Jednym z miast, które prężnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań sektora fotowoltaicznego, jakim są moduły BIPV, jest Łódź. Ostatnie lata przyniosły w architekturze miasta sporo zmian na lepsze. Ochrona środowiska jest dla inwestorów łódzkich od lat na pierwszym miejscu. Moduły BIPV w obiektach budowlanych w Łodzi możemy obserwować w biurowcach, zadaszeniach lokali użytkowych, czy ogrodach zimowych.

Zastosowanie BIPV pozwala nie tylko na pozyskiwanie darmowej energii ze słońca, ale tworzy wyróżniające się na tle innych budynki. Moduły BIPV mogą tworzyć płyty o szerokim stopniu przezierności, co znacznie zwiększa możliwości ich wykorzystani w nowoczesnym budownictwie.