Fototapeta abstrakcja 3D – oryginalne wnętrze w szybki sposób

Coraz trudniej urządzić wnętrze w sposób oryginalny. Powszechna dostępność do różnych artykułów dekoracyjnych, mebli czy pomysłów na zaprojektowanie wnętrza sprawiają, że nie sposób nie powielić czyjegoś pomysłu. Dlatego też warto postawić na abstrakcję, czyli sztukę opartą na symbolach . Wbrew pozorom to pomysł nie tylko na urządzenie wnętrz nowoczesnych czy wręcz loftowych. Dzięki odpowiednio dobranym kształtom wzorów i kolorystyce abstrakcja dobrze się sprawdzi także we wnętrzach bardziej tradycyjnych. Fototapeta abstrakcja 3D to doskonały sposób na to, by w tchnąć życie do naszych czterech kątów świeżość.

ABSTRAKCJA – UMIARKOWANIE CZY WYRAŹNIE?

Fototapeta abstrakcja 3D dzięki temu, że może mieć ona różne wzory, może być tylko subtelnym dodatkiem do reszty wystroju albo też stanowić główny punkt ciężkości aranżacji i nadawać jej ton. W pierwszym przypadku najlepiej zdecydować się na wzory subtelniejsze (o łagodnych kształtach, przypominających na przykład motywy roślinne) w stonowanej, bardziej naturalnej kolorystyce. Jeśli jednak chcemy, by fototapeta 3D abstrakcja determinowała wystrój całego wnętrza, możemy postawić na wyraźne wzory. Co to oznacza? Przede wszystkim takie fototapety mają wyraźny print o ostrych krawędziach w często kontrastujących kolorach. Te pierwsze subtelniejsze abstrakcyjne fototapety 3D znakomicie się sprawdzą we wnętrzach spokojniejszych, klasycznych – urządzonych w stylu skandynawskim czy też minimalistycznym. Bardziej krzykliwe fototapety abstrakcja 3D powinny stać się częścią wystroju wnętrz futurystycznych, loftowych czy w stylu vintage. Na pewno bardzo odważnym, ale i tak samo oryginalnym, będzie połączenie pozornie niepasujących do siebie elementów (na zasadzie eklektyzmu), czyli dobór krzykliwej fototapety abstrakcji 3D do tradycyjnego, subtelnego wnętrza.

FOTOTAPETA ABSTRAKCJA 3D – DO JAKICH POMIESZCZEŃ?

Fototapety nowoczesne są bardzo łatwe w montażu, dlatego też w szybki sposób można przy ich użyciu odświeżyć wnętrza. I to przeróżne – od kuchennego, poprzez salon, kuchnię, a na jadalni kończąc. Tym bardziej, że pozwala na to wielość wzorów. Należy pamiętać o tym, że najlepsza do sypialni, w której się wyciszamy, jest fototapeta abstrakcja 3D o subtelnych wzorach, a na przykład w salonie możemy sobie pozwolić na większe szaleństwo.

Dodaj komentarz