Fajna łazienka – jak taką stworzyć?

Centralnym elementem każdej łazienki jest wanna lub prysznic. Wanna jest podstawowym elementem wyposażenia, ale warto zadbać o to, aby nie była tylko konieczną i potrzebną armaturą, ale też elementem dekoracyjnym. Dla małych łazienek jest to szczególnie ważne. Dzięki temu, że podstawowe wyposażenie będzie również dekoracją, łazienka będzie robić na odwiedzających ją gościach, jeszcze większe wrażenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny?

Najważniejszą cechą, jaką należy brać pod uwagę przy wyborze wanny, jest jej wymiar. Wanna powinna być dostosowana rozmiarem do osób, które będą z niej korzystać oraz do wymiarów łazienki, tak aby nie zajmowała większości powierzchni całego pomieszczenia. Wanny 180 to klasyczny model prostokątnej wanny o długości 180 cm. Taki wymiar jest optymalny również dla małych łazienek, a co najważniejsze gwarantuje komfort podczas brania długich kąpieli. 

Jakie wanny są modne?

Aktualnym trendem, który często znajduje zastosowanie w większych pomieszczeniach, są wanny wolnostojące. Wanny te dostępne są zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. Z uwagi na to, że zajmują nieco więcej miejsca niż inne wanny, zwykle wybierane są do większych łazienek. Jednak na pewno w odpowiednio zaaranżowanej mniejszej łazience znajdzie się miejsce na ten typ wanny. Poza tym trendem coraz częściej wybierane są wanny o prostym wyglądzie i ponadczasowym designie. Dla nietuzinkowych rozwiązań ciekawym rozwiązaniem mogą być wanny w innym kolorze, niż klasyczny biały. 

Jaki kształt wanny wybrać?

Z pewnością wanny o kształcie prostokątnym lepiej sprawdzą się w małych łazienkach, ponieważ umieszczone w narożniku pomieszczenia, zajmą dużo mniej miejsca. Wanny o opływowym kształcie, są bardziej tradycyjne, dlatego świetnie sprawdzą się w klasycznym wnętrzach. Do wnętrz nowoczesnych idealnie dopasują się wanny prostokątne, jednak i te w owalnym kształcie mogą stanowić przełamanie panującego stylu. Odpowiedni kształt warto również dopasować do indywidualnych preferencji i sprawdzić, która wanna jest dla nas wygodniejsza. 

Dodaj komentarz