Estetyka, trwałość, funkcjonalność

Każdy z nas budując lub remontując dom myśli o tym by był on lepszy, trwalszy i piękniejszy. Budowa lub remont, to zawsze inwestycja na długie dziesięciolecia, warto więc wybierać komponenty, które spełnią te oczekiwania.

Jeśli zastanawiamy się jaki materiał wybrać na schody zewnętrzne podpowiadamy, iż schody granitowe Gdańsk to doskonały wybór. Granit jest kamieniem niemal niezniszczalnym, a więc idealnie sprawdzi się w warunkach podwórkowych.

Jest to kamień niezwykle odporny na działanie gorących promieni słonecznych – nie odbarwia się, nie odkształca. Również mróz nie zmniejsza jego właściwości. Jeśli planujemy więc nowe schody zewnętrzne, wówczas warto postawić na granit. Z początku może odstraszać trochę ich cena, jest jeśli porównamy wszystkie za i przeciw, to granit zdecydowanie wygrywa. Może i betonowe, bądź wyłożone płytkami schody zewnętrzne w pierwszym momencie wydadzą się tańsze, lecz tylko do pierwszej naprawy. Beton jest tworzywem bardzo kruchym, łatwo ulega uszkodzeniom, a na betonowych schodach bardzo szybko zaczną się wykruszać różne elementy. Nawet schody pokryte płytkami szybko zaczną ulegać degradacji. Domowe kafelki nie są przystosowane do dużych wahań temperatur, mogą też odbarwiać się pod wpływem promieni słonecznych.

Schody zewnętrzne i wewnętrzne

Schody granitowe Gdańsk to inwestycja na dziesiątki lat. Będą odporne na ścieranie, na deszcz, mróz, słońce, bieganie w zabłoconych butach i wszelkie inne zanieczyszczenia. Wspaniałą zaletą granitu jest możliwość spolerowania go na nowo w przypadku brzydkich zarysowań. Możemy też dokleić do nich specjalne paski antypoślizgowe.

Kamień możemy wybrać w dowolnym kolorze, dobierając go dowolnego wystroju wnętrza. Granitowe schody wewnętrzne będą się idealnie komponować we współczesnych, surowych domach, ze ścianami z betonowych płyt lub nietynkowanych cegieł. Dzięki gładkiej powierzchni są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, a latem będą przyjemnie chłodzić.

Dodaj komentarz