Eran – instalacje sanitarne na Twoją kieszeń!

Projekt wentylacji – co warto wiedzieć?

Odczuwasz spadek produktywności lub masz problemy z koncentracją? Może to być spowodowane przebywaniem w niewentylowanych pomieszczeniach przez dłuższy czas. Odpowiednią cyrkulację zapewnia nam dopasowany do naszego pomieszczenia projekt wentylacji. Przy wykonywaniu tego typu zadania, ważne jest doświadczenie, ponieważ istnieje ryzyko przewymiarowania systemu. Przez to płaci się więcej za wykonanie instalacji oraz za jej użytkowanie. Kolejnym dodatkowym kosztem jest strata ciepła w procesie nadmiernej wentylacji. Decyzja o zastosowaniu właściwie przygotowanego projektu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprawi, że komfort przebywania w pomieszczeniu będzie o wiele większy.

Projekt rekuperacji – co to właściwie jest?

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W trakcie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, powietrze jest zasysane przez kominy, co wiąże się z wieloma wadami, np. nie usuwanie wilgoci z pomieszczeń czy wychładzanie domu. Projekt rekuperacji skupia się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę o nazwie rekuperator. Kontroluje ona ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła z brudnego powietrza. Projekt rekuperacji, który został wykonany zgodnie z normami sprawi, że użytkownik zacznie oszczędzać na ogrzewaniu budynku.

Eran – projekt ogrzewania podłogowego

Czym jest ogrzewanie podłogowe? Jest to system wielu rurek, które umieszczone są pod podłogą. Są odpowiedzialne za ogrzewanie posadzki oraz za rozprowadzanie ciepła w całym pomieszczeniu. Wykonują projekt ogrzewania podłogowego ważne jest, aby rurki umieścić w taki sposób, żeby ciepło było rozprowadzane równomiernie. Projekt podłogówki można śmiało połączyć już z istniejącą instalacja grzewczą. Idealnym miejscem na tego typu ogrzewanie będzie łazienka, ponieważ zapewni to przyjemne ciepło w kontakcie z zimną podłogą. Aby zminimalizować koszty, w kuchni czy w korytarzach, można zastosować zwykłe kaloryfery.

Dodaj komentarz