Elewacja budynku a dopasowane okna

Budowa domu to jedno z przedsięwzięć, które wielu osobom spędza sen z powiek. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mnogość decyzji, które trzeba podjąć, może przysporzyć bólu głowy. Ci, którzy mają już to za sobą z pewnością przyznają nam rację.

Dlaczego budowa domu dla wielu jest taka straszna? Otóż okazuje się, że poza dobraniem materiałów budowlanych, trzeba również dobrać kolory, nie tylko ścian wewnętrznych, ale również elewacji, okien i dachu. Wszystko musi być skomponowane w sposób, który nada całości niepowtarzalnego charakteru. Nie da się bowiem ukryć, że to odpowiednio dobrane kolory tworzą harmonijną i dopracowaną całość.

Klucz do sukcesu to odpowiednie zestawienie kolorów

Wybierają okna PCV pamiętajcie o tym, że muszą one współgrać z całością domu. Oznacza to, że już na etapie projektu będziecie musieli zdecydować, jakiego koloru będą Wasze okna. Tylko wtedy będziecie mieć pewność, że to, co wybierzecie będzie pasowało do całości i nie odbierze budynkowi uroku. Muszą nie tylko podkreślać jego atrakcyjność, ale również wtapiać się w otoczenie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dobór tak wielu elementów, o których nie myśli się na początku budowy może być kłopotliwy. Jednak tylko wtedy kiedy okna PCV będą współgrały z elewacją rynnami, dachem, tarasem i cokołami, możecie mieć pewność, że całość będzie wyglądała świetnie. Niestety często projektanci nie mówią często o potrzebie zaprojektowania wszystkiego już na samym początku, co podczas budowy domu generuje niepotrzebne nerwy.

Okna PCV + dach + elewacja = kolorystyczna trójca, o której nie warto zapominać

Estetyka to zaraz po efekcie rzecz, o której musi pamiętać każdy, kto buduje dom. Jeśli zależy Wam, aby okna PCV, które wybierzecie były główną ozdobą budynku, postawcie na jeden kolor elewacji. Jeżeli jednak chcecie podkreślić jedną z części domu, możecie pokusić się o pomalowanie jej na inny, najlepiej ciemniejszy kolor.

Co jeśli chcemy, aby ramy okien znacznie wyróżniały się wśród ścian? Zamówmy takie, które będą znacznie jaśniejsze niż elewacja. Pamiętać należy, że tworząc wygląd zewnętrzny domu należy użyć więcej niż dwa kolory, które będą wyróżniać poszczególne elementy.

Zastanawiacie się, od którego elementu zacząć wybieranie kolorów, aby całość współgrała ze sobą? oczywiście od najwyższego, czyli dachu. Nie da się bowiem ukryć, że paleta barw pokryć dachowych jest znacznie uboższa, niż farb elewacyjnych. Warto zatem zawsze rozpocząć od trudniejszych wyborów. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na przestrzeń wokół budynku. Jeśli ta będzie niewielka, lepiej wybrać jaśniejsze pokrycie.

Dodaj komentarz