Gdy twoje dziecko dorasta – sposoby na zmianę aranżacji pokoju

Jeden pokój, a tyle różnych oblicz. Nasze pociechy dorastają bardzo szybko. Równie szybko zmieniają się trendy w wystroju wnętrz. O ile będąc dorosłym mamy już sprecyzowane gusta, co do wnętrza, o tyle niegdyś dziecko, a teraz nastolatek, dość szybko zmienia swoje upodobania. Niestety nie da się zmienić mieszkania bądź domu za każdym razem, gdy dziecko zaczyna wchodzić w kolejny etap szkolnej nauki. Szybko staje się uczniem, gimnazjalistą, a potem licealistą. Na koniec studentem. I każdy z tych okresów wiąże się z innymi potrzebami oraz gustami wnętrzarskimi.

Pokój typowo dziecięcy można jednak przeobrazić w pokój młodzieżowy i nowoczesny, niekoniecznie dysponując nieograniczonym budżetem finansowym. Biurka – stoły, w których można dowolnie wymieniać blat oraz nogi są idealne. Także te, w których można regulować wysokość blatu. Dzięki temu biurko dopasujemy do potrzeb ucznia podstawówki, a kolejno wyrośniętego nastolatka. Wymienny blat czy też nogi dają szansę na odmienną aranżację kolorystyczną.

Pomalowanie ścian na inny kolor to najprostsza ingerencja w dziecięcy pokój, który w krótkim czasie zmieni swoje oblicze. Zamiast farby można wybrać tapetę lub fototapetę z ulubioną grafiką. Uniwersalna szafa sprawdzi się w pokoju malucha, ale i nastolatka. Można pokusić się o zmianę uchwytów lub klamek, które niegdyś w kształcie morskich zwierząt, teraz nabiorą stylowego wymiaru. Wewnątrz dokładamy półki bądź zmieniamy nieco układ, by już nastolatkowi było wygodniej pomieścić swoje rzeczy. Na rynku znajdziemy również całą paletę rozmaitych dekoracji i drobiazgów, które zastąpią ulubione dotąd figurki, maskotki, samochodziki tudzież lalki. A zamiast dziecięcego łóżka, na wolnej przestrzeni zagościć może składana sofa, narożnik lub wygodne i nowoczesne pufy.

Zmieniamy także oświetlenie. Na bardziej nowoczesne i uniwersalne. Dbamy o to, by zapewnić główny punkt oświetleniowy na suficie oraz oświetlenie dodatkowe. W postaci lampki na stoliku nocnym lub kinkietu, który pozwoli korzystać z zasobów komputera lub też czytać w łóżku wieczorową porą.

Dodaj komentarz