Dywany owalne i ich zalety

Zdecydowana większość dywanów ma kształt prostokąta, ale jeżeli szukamy nowych ciekawych rozwiązań aranżacyjnych możemy zdecydować się na owalny, okrągły czy o nieregularnym kształcie. 

Zabawa z aranżacją

Im mamy większy salon, tym więcej możliwości aranżacyjnych on nam daje. Możemy nie tylko na różne sposoby ustawić meble, ale także położyć dywan pod różnym kątem, czy zdecydować się na taki o nietypowym kształcie. Jeżeli nie chcemy układać dywanu na całej podłodze, ani stawiać na nim mebli, to bez obaw możemy zdecydować się na dywan owalny. Jest on bardzo dekoracyjny i najlepiej prezentuje się, gdy nie stoją na nim żadne sprzęty. Doskonale będzie prezentował się w pokoju podłużnym, podkreślając jego kształt. Dziecięcy pokój to również dobre miejsce na dywan o tym oryginalnym kształcie. Dywany owalne klasyczne i nowoczesne ma w swojej ofercie sklep internetowy 7kd, którego asortyment możemy sprawdzić tutaj:  https://7kd.pl/33-dywany-plusz-shaggy-long. Będzie pełnił on tam kilka funkcji – przede wszystkim ociepli i wygłuszy pomieszczenie. Jak ważne jest ciche poruszanie się po pokoju dziecka, wie każdy rodzic, który kiedykolwiek starał się nie obudzić swojej śpiącej pociechy. Dzieciom dywan służy nie tylko do przechodzenia po nim, ale jest także miejscem bardzo odpowiednim do zabawy. Można na nim wygodnie usiąść i oddać się różnym dziecięcym przyjemnościom na długie godziny. Dywany te produkowane są w wielu interesujących wzorach, a wśród nich są takie, które dzięki swojej kolorystyce będą idealne do pokoju dziecięcego.

Do salonu i do przedpokoju

Przedpokój to również odpowiednie miejsce do tego, by położyć w nim dywan o owalnym kształcie. Są one produkowane w wielu rozmiarach, więc bez trudu znajdziemy odpowiedni zarówno do małego przedsionka, jak i obszernego przedpokoju. Okrągłe lub owalne dywany mniejszych rozmiarów, mają także tę zaletę, że możemy zmienić miejsce ich rozłożenia. Gdy chcemy, aby grzał nam stopy możemy go położyć w okolicy kanapy czy fotela, a w cieplejsze dni pod oknem lub na środku pokoju. Owalny dywan pięknie się też prezentuje w sypialni. Położony obok lub z przodu łóżka może być głównym elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia.  Owalny lub okrągły dywan tworzy także interesujące zestawienie ze stolikiem kawowym o tym samym kształcie. Tak zaaranżowany kącik z pewnością będzie miejscem, w którym chętnie oddamy się relaksowi. Zanim kupimy dywan, zastanówmy się, jaki kształt nam najbardziej odpowiada i pasuje do naszego wnętrza, a będzie cieszył nasze oczy i stopy przez długie lata.

 

Dodaj komentarz