Jak dobrać dodatki, które zapewnią Twojej sypialni rustykalny klimat?

Aby sprawić, że Twoja sypialnia w jeden dzień zamieni się w pomieszczenie rodem z pokoików drewnianej wiejskiej chatki daleko poza miastem, dobierz takie dodatki, które przede wszystkim nie zabiorą z tego pomieszczenia jasności, ocieplą je oraz poprawią wygodę użytkowania. Każde wnętrze utrzymane w rustykalnym stylu gromadzi bardzo dużo zróżnicowanych elementów, które w połączeniu sprawiają, że jest ono niezwykle przytulne i nostalgiczne. Każda rustykalna sypialnia zatem spaja elementy rodem z natury, vintage oraz romantycznych sypialni kobiet z poprzednich epok.

Drewniane podłogi i ściany

Styl rustykalny to przede wszystkim drewno. W prezentowanym stylu króluje ono już nie tylko na podłodze. Jest bardzo pożądanym surowcem do wykorzystania także na ścianach. Drewno sprawia, że czujemy się blisko natury, jest nam cieplej i przytulniej. Właśnie tak zmienionej sypialni z pewnością nie będziemy chcieli tak szybko opuszczać.

Cegła

Kolejnym materiałem, od razu kojarzonym z domowym ogniskiem, jest czerwona cegła. Nie tylko jej rumiany kolor zapewnia wrażenie ciepła w pomieszczeniu. Za to odczucie odpowiada także jej pierwotne zastosowanie oraz skojarzenie z procesem budowy – a więc i tworzenia naszego ogniska domowego – także w mieszkaniu.

Futrzane dodatki

Ciepło do rustykalnej sypialni z pewnością wniosą puszyste dodatki ze sztucznego futra. Tak docięte w różnych kształtach i jasnych barwach znajdą swoje zastosowanie jako wypełnienie fotelu lub narzuta na łóżko.

Lekkie zasłony

Styl rustykalny to także swoboda i subtelność. Naszemu wnętrzu z dodatkami drewna, cegły oraz futerkowych narzut przyda się zatem element lekkości. W tym przypadku doskonale sprawdzą się muślinowe, lniane i jedwabne zasłony utrzymane w białym kolorze. Powieszone na oknie, wprowadzą do naszej sypialni odrobinę romantyzmu.

Mamy nadzieję, że zainspirujesz się kilkoma z naszych pomysłów i zdecydujesz się wreszcie na zmianę Twojej sypialni oraz stworzenie wymarzonego i przytulnego pomieszczenia w stylu rustykalnym!

Dodaj komentarz